- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Бережім землю-годувальницю

Posted By Модератор On 21.06.2013 @ 14:34 In Природа | No Comments

17 червня 1994 р. у м. Париж (Франція) прийняли Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням, яка набрала чинності 26 грудня 1996 р. Цей день міжнародна спільнота відзначає як Всесвітній день боротьби з опустелюванням.

Опустелювання – один з найтривожніших світових процесів деградації навколишнього середовища. Воно загрожує здоров’ю та джерелам засобів для співіснування більше 1 млрд. людей. Щороку опустелювання і посуха призводять до втрат сільськогосподарської продукції орієнтовно на  42 млрд. дол. США.

Нині в Івано-Франківській області площа малопродуктивних, деградованих земель – 15,8 тис. га, 1,5 тис. га порушених земель, які потребують рекультивації.

У результаті використання важкої техніки відбувається ущільнення ґрунту, розвиваються ерозійні процеси, надмірне використання добрив призводить до засолення ґрунтів, разом з тим родючість зменшується, однією з причин чого є виніс з полів родючого шару ґрунту.

«Рідна земля – найбільше благо, що нам дано для життя. Її ми повинні обробляти, берегти і охороняти всіма силами свого єства» – писав К. Г. Паустовський.

Володимир КОЗЯР,

заступник начальника відділу

 Держземагентства у районі.

Людмила КРАВЧУК,

провідний фахівець сектору екологічної

освіти природного заповідника «Горгани».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2013/06/berezhim-zemlyu-hoduvalnytsyu/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.