Газета по-надвірнянськи
 

Дев`ятнадцята сесія районної ради

7 червня 2013, 14:49 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 810 переглядів

(Продовження. Початок у 53-55 від 31 травня ц. р.

Голова районної ради Василь Попович поінформував про відповіді, отримані на депутатські запити і звернення. Зокрема, від народного депутата України Юрія Дерев`янка – про недофінансування району; на звернення щодо виплати надбавки до пенсії ветеранам ОУН-УПА, які отримали цей статус із 1 січня ц. р., відповіли з департаменту соціальної політики ОДА; щодо недопущення скорочення працівників Надвірнянської експедиції Прикарпатського УБР – з обласних держадміністрації і ради; з приводу недопущення скорочення медичних закладів у районі – з департаменту охорони здоров`я ОДА.

Василь Попович закликав депутатів активніше прилучитися до збору коштів на спорудження у Надвірній пам`ятника Борцям за волю України. Також влітку планують провести у Надвірній засідання Асоціації органів місцевого самоврядування Гуцульського регіону, на якому обговорять насущні проблеми гуцулів і, зокрема, підготовку до Гуцульського фестивалю у 2014 р. у Надвірній.

Депутатські запити і звернення

Івана Гурмака – з приводу невиплати оздоровчих працівникам ЦРЛ (технічному і молодшому персоналу); щодо надання інформації про стан виготовлення генерального плану м. Надвірна; Миколи Стельмащука – про ситуацію з пасажирськими перевезеннями на маршруті Делятин-Надвірна; з приводу звернення жителів Заріччя, Чорних Ослав про необхідність обмеження пересування важкої техніки нафтовиків по автодорогах цих населених пунктів; Андрія Крицького – з приводу генерального плану забудови смт. Битків,  відсутність якого спричиняє  великі проблеми для індивідуальних забудівників; Богдана Цюрака – щодо діяльності Лоївського сільського голови; Василя Гаврищука – про необхідність ремонту спортзалу Фитьківської ЗОШ і завершення робіт з облаштування майданчика зі штучним покриттям; Миколи Андрейчука – з приводу неякісних послуг РЕМ жителям вул. Франка у с. Цуцилів; Михайла Іваночка – щодо інформування про результати (економію коштів) від передачі паливних котелень шкіл на баланс відділу освіти РДА; щодо аварійного стану Ланчинської міської лікарні, моста через річку Слобушниця; несанкціонованого вивозу гравійно-піщаної суміші з берегів річки Прут, перевірки якості покриття спортмайданчиків, встановлених у районі за державні кошти; Андрія  Карманського – про необхідність демонтажу бетонного покриття у недобудованому БК с. Верхній Майдан, що створюють загрозу для життя людей; встановлення таксометрів у автомобілях таксі; Ігоря Андруняка – щодо необхідності створення оргкомітету з підготовки та відзначення у районі у серпні 2014 р. 100-річчя з дня створення легіону Українських Січових Стрільців.

Усі запити і звернення адресовані конкретним керівникам, установам і службам для виконання, що, власне, і підтримали голосуванням депутати.

Пасажирів і перевізників об`єднують зруйновані дороги

Доповідаючи про стан пасажирських перевезень, заступник голови РДА Степан Іроденко конкретизував проблеми: перевізники неохоче беруть пільговиків, відхиляються від маршрутів тощо. Гострою і надалі залишається проблема із перенесенням АС на вул. Княгині Ольги до облаштованого автовокзалу, про що прийнято вже не одне рішення на сесії міської ради. За словами С. С. Іроденка, тамтешня АС (у центрі міста) – не дійсна і використовується як зупинка. Ідею відправляти всі транспортні засоби з вокзалу категорично не підтримують жителі району, зокрема, напрямку Гвізд-Молодків, про що зауважила депутат Ганна Бойчук. Нагадаємо, відповідне звернення краян у форматі запиту трьох депутатів районної ради відхилив депутатський корпус міста. Але інтереси, комфорт і бажання громад сіл треба врахувати, вважає голова районної ради Василь Попович, який висловився за необхідність пошуку компромісу в цьому питанні між міською та районною радами.

У розрізі відповіді на питання про встановлення таксометрів, з`ясувалося, що останні вимоги чинного законодавства не зобов`язують це робити, хоч тут має місце колізія двох законів. Проте ця двозначна ситуація аж ніяк не спростовує наявних у районі труднощів із легалізацією працівників цієї служби. Як повідомив Степан Іроденко, нині (за неофіційними даними, із 200-т) зареєстрували свою діяльність тільки 80 таксистів, з яких лише половина мають належним чином оформлені документи на право надання послуг із перевезення пасажирів службою таксі.

Депутатів поінформовано, що згідно із ст. 7 Закону України № 55/02 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державного регулювання та управління у сфері транспорту і дорожнього господарства», що вступив у дію із січня ц. р., забезпечувати організацію пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району, будуть райдержадміністрації. У складі конкурсної комісії, уточнив Степан Іроденко, увійдуть держслужбовці і представники громадських організацій, що сприятиме відкритості роботи комісії при розподілі маршрутів. Очікується, що комісія запрацює через місяць-півтора. Також депутати почули запевнення, що зараз не стоїть питання про створення в районі базового АТП із перевезення пасажирів.

У прийнятому рішенні райдержадміністрації доручено здійснювати постійний контроль за станом пасажирських перевезень у районі, а СПД – на зборах колективу звернути увагу водіїв на коректну поведінку по відношенню до пасажирів. При виїзді на маршрути постійно проводити огляд технічного стану автотранспорту, медогляду водіїв і заборонити виїзд без дозвільної документації, вивішених графіків руху, існуючих на даний час тарифів та повну інформацію про автоперевізника, перелік категорій пасажирів-пільговиків.

Нині у районі функціонують 28 приміських і 19 внутрішньообласних міжміських маршрутів загального користування, для обслуговування яких залучено близько 100 одиниць автотранспорту різного класу, власниками яких є приватні перевізники. У м. Надвірна пасажирів перевозять за 4 маршрутами.

І пасажирів, і перевізників, крім решти проблем, об`єднує чи не найбільша – стан автодоріг. Криком душі назвав це питання голова районної ради і зачитав лист майже від 10 тис. жителів Лісної Велесниці, Середнього Майдану та інших сіл і селищ, де дороги потребують негайного ремонту, а також лист-відповідь з ОДА. Суть цього листа та обговорюваного питання «Про стан автомобільних доріг у районі» відображена у заяві районної ради щодо стану автодоріг.

Крім того, депутати зійшлися на думці, що питання з ремонтом доріг на Заході України не позбавлене, однак, і політичного забарвлення…

Інформацію РДА про стан автодоріг у районі, проведення ремонтних робіт та їх фінансування сесія вирішила взяти до уваги, а дане питання заслухати на черговій сесії районної ради.

По злочинності «вдарити» законністю

У межах своїх повноважень депутати заслухали і взяли до уваги інформації начальника штабу райвідділу УМВС Віталія Яворського про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності правоохоронців і прокурора району Назара Грицюка – про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати минулорічної діяльності.

Однак, викладені в матеріалах сесії розлогі інформаційні довідки не дали вичерпної відповіді, зокрема, на ті аспекти діяльності, що мають місце у практичному житті. Передусім, чимало питань стосувалися правопорядку на дорогах району – роботи підрозділу ДАІ, що підпорядкований РВ УМВС. «Свободівця» Михайла Іваночка дуже зацікавило питання «що роблять кожного четверга у Ланчині і кожного понеділка у Надвірній працівники ДАІ».

Солідарність із колегою-депутатом висловив голова районної ради Василь Попович, на думку якого,  така робота у чомусь конкретно визначені дні у конкретних населених пунктах іміджу Державтоінспекції не додає. Василь Попович звернув також увагу начальника штабу В. Яворського щодо інформування його як керівника району про проведення на теренах Надвірнянщини різних попереджувальних заходів, як от операції «Перехоплення» тощо. Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк переконливо запропонував райвідділу вчасно повідомляти керівників органів місцевого самоврядування про призначення чи передислокацію дільничних інспекторів.

Про готовність завжди вислухати депутатів районної ради заявив прокурор Надвірнянщини Назар Грицюк. Скажімо, на звернення щодо діяльності Лоївського сільського голови прокуратура неодноразово проводила перевірки. Тому в районного прокурора – зустрічне риторичне питання: – А чому цю проблему не обговорюють на сходах селян?..

Програму енергоефективності виконали

Головними її завданнями на 2009-2012 роки були: визначення загальноіснуючого та перспективного потенціалу енергозбереження, розробка основних напрямків реалізації у матеріальному виробництві, бюджетній та сфері послуг, першочергові і перспективні заходи з підвищення енергоефективності та освоєння практичного потенціалу енергозбереження. Перший заступник голови РДА Володимир Калічко проаналізував, зокрема, роботу із заощадження енергоресурсів на промислових об`єктах району, підприємствах ЖКГ, у бюджетній сфері; детально торкнувся питання використання альтернативних джерел енергії, що особливо актуально постало у нинішніх складних фінансово обмежених умовах та непомірно високих цінах за голубе паливо. Тому обговорення цієї теми викликало пожвавлення серед депутатів, які зажадали ознайомитися із результатами аудиту, проведеного навесні цього року теруправлінням Рахункової палати на предмет економічного ефекту від передачі торік 16-ти котелень КП «Надвірнатеплокомуненерго» на баланс відділу освіти РДА. Як з`ясувалося, попри задекларованих відділом відділом освіти (за результатами аудиту) 1233,2 тис. зекономлених гривень ситуація, одначе, не дає твердих підстав для самозаспокоєння. Тож питання ретельно вивчатимуть, вирішили депутати. Разом з тим Володимир Калічко відповів на цілу низку питань щодо діяльності ТзОВ «Струмок», яке орендує ЦТП на вул. Княгині Ольги у Надвірній.

У розріз із проголошеними державою намірами переходу на альтернативні методи теплоенергії відбувається підвищення вартості дров. У такій ситуації, мовилося на сесії, й годі сподіватися, що зекономлені кошти залишаться у районі. Голова районної ради Василь Попович висловив пропозицію щодо необхідності вругулювати питання вартості дров шляхом встановлення фіксованої економічно-обгрунтованої ціни для бюджетних установ району.

Дотичною до обговорюваного питання постала проблема написання проектів. На сесії констатували, що на районний конкурс подали тільки 2 проекти. Це свідчить про пасивність сільських, селищних голів у залученні інвестицій для розвитку територіальних громад. За словами голови районної ради, зараз район бере участь у написанні проектів із містами-побратимами м. Надвірної польським Прудніком і чеським Крнов. Тож, є всі шанси виграти гранд від ЄС.

***

Депутати затвердили Програму модернізації освітлення населених пунктів району на 2013-2015 роки. Вона покликана створити умови комфортного, безаварійного проїзду автотранспорту по центральних дорогах та для безпеки руху пішоходів, а також покращити фінансовий стан з метою утримання електромереж у належному стані. Основним координатором Програми визначено управління будівництва, архітектури та ЖКГ РДА.

Встановлено, що бюджетні призначення для реалізації програмних заходів передбачаються щорічно при формуванні місцевих бюджетів та інших джерел фінансування. Міській, селищним та сільським радам адресовані аналогічні доручення.

***

Заступник директора департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Вадим Козленко слушною назвав пропозицію Василя Поповича встановити фіксовану ціну на дрова, що використовують для виробництва тепла у бюджетних установах і населенням. Загалом в області актуальними є питання залучення приватного інвестора до переводу бюджетних установ на твердопаливні котли.  Вже опрацьовано пропозиції економії газу на 40 відс. Цим на Прикарпатті готові зайнятися 11 компаній. Вадим Козленко запропонував повсякчасну допомогу РДА з боку департаменту промисловості ОДА, обумовивши, що право вибору –  за виконавчою владою на місцях. Роз`яснив, що при закупівлі тепла і розрахунку за Гкал під час укладання угоди необхідно відстоювати зменшення ціни на 10-20 відс. від середньої ціни за Гкал по району.

***

Депутати заслухали звіт Івана Гурмака про роботу очолюваної ним постійної комісії районної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку.

***

Своїми окремими рішеннями депутати внесли зміни до рішень районної ради від 27 грудня 2012 р. № 380-17/2012 «Про районний бюджет на 2013 рік» та від 23 лютого 2012 р. № 222-11/2012 «Про програму розвитку  місцевого самоврядування в районі на 2012-2015 роки».

Прийнято позитивні рішення про розроблення схеми планування території району; про актуалізацію містобудівної документації.

***

Депутати задовільнили заяву Мирослава Лютака про відкликання його з посади президента футбольного клубу «Бескид».

***

У «Різному» заслухали інформацію про пошуки земельної ділянки для облаштування полігону для ТПВ. Цього разу обстежують таку ділянку в Середньому Майдані у зоні колишньої військової частини (за 12 км від Надвірної через Верхній Майдан). Сміттєпереробний завод планують спорудити у Калуші і, можливо, у Коломиї.

Про труднощі з вивезенням ТПВ у гірській Зелені (через вкрай погані дороги) депутатів поінформував Зеленський сільський голова Віталій Хопта. До того ж, полігон у с. Рибне Тисменицького району виявився занадто дорогою «розкішшю» для горян.

Причиною припинення роздільного збирання сміття у Надвірній (коли встановили окремі контейнери для пластикових пляшок) Василь Попович назвав економічну недоцільність для підприємців.

***

Депутатів поінформовано, що для спорудження на теренах району двох водовідвідних каналів у відповідній обласній Програмі заклали 2 млн. грн. Хоча на папері і в реальності – різні речі, висловився стосовно цього факту Василь Попович.

***

Про ситуацію з будівництвом школи у Чорному Потоці голова РДА Юрій Касіянчук повідомив, що спрямовано листа у департамент фінансів ОДА про виділення 1 млн. 200 тис. грн. на зарплатню працівникам підрядної будівельної організації, а вони у свою чергу зобов`язуються розпочати роботи у борг. При умові співфінансування з обласного і Державного бюджетів у районі також передбачили б 100 тис. грн., як і торік, нагадав Василь Попович.

***

На сесії депутати підтримали заяву Івано-Франківської обласної ради щодо намірів частини депутатів Сейму Республіки Польща прийняти антиукраїнську ухвалу (опублікована у «Народній Волі» від 3 травня ц. р.) та чотири звернення Снятинської районної ради, прийнятих на 21-й сесії цієї ради 28 лютого ц. р. Зокрема, щодо: використання надходжень загального і спеціального фондів місцевих бюджетів без погодження з органами Держказначейської служби України; безкоштовного отримання сертифікату-дозволу для дипломованих спеціалістів, які займаються будівництвом об`єктів, здійснюють авторський нагляд, складають кошториси та ведуть технагляд; розпорядження земельними ділянками за межами населених пунктів; надання дозволу управлінням сільського господарства, іншим державним органам у районі розробляти та затверджувати безкоштовно проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обгрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель.

***

На XIX сесії районної ради відповідним рішенням депутати звернулися до обласної ради щодо внесення змін до рішення облради від 10 червня 2011 р. «Про програму охорони навколишнього середовища в Івано-Франківській області до 2015 року» і доповнити заходи в частині фінансування з обласного бюджету.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!