Газета по-надвірнянськи
 

Для упорядкування літніх торгових майданчиків

7 червня 2013, 14:44 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 727 переглядів

Громадські слухання за участі понад 80-ти зареєстрованих членів громади Надвірної 4 червня н. р. вів секретар міської ради Тарас Пекарський. Він констатував, що на сесії міської ради депутати затвердили проект Положення про розміщення та порядок облаштування літніх торгових майданчиків у Надвірній і вирішили винести його на обговорення громадськості.

Напередодні цей документ «шліфували» у депутатських комісіях міської ради і, зокрема, у профільній – із питань закладів торгівлі та охорони громадського порядку. Потребу в такому положенні Тарас Пекарський пояснив, що у відповідному наказі міністерства розвитку інфраструктури і регіонального будівництва прописані норми встановлення тимчасових торгових споруд (а значить і літніх торгових майданчиків), але без врахування особливостей деяких населених пунктів. Тому органи місцевого самоврядування почали розробляти власні положення, взявши до уваги особливості населених пунктів.

 Після інформування в. о. архітектора міста Володимира Адаменка про ДБН щодо розміщення торгових майданчиків та ряд інших нормативних вимог і тлумачень слово взяв автор проекту Положення депутат міської ради Ігор Дем`янчук. Він проаналізував свою і  діяльність колег-депутатів стосовно розв`язання всіх нагальних аспектів цієї проблеми, а разом з тим і уточнив, що в розробленому проекті Положення передбачені основні вимоги щодо розміщення літніх торгових майданчиків (вказані відстані до соціальних об`єктів, як от навчальні заклади тощо).

Упродовж 2-х годин представники громади обмінювалися думками, висловлювали свої пропозиції та зауваження. Чимало питань адресував розробнику Положення голова комітету підприємців Івано-Франківська Ігор Мітлюх, на що отримав вичерпну  і компетентну відповідь.

Лідер ГО «ВОЛЯ!» Тетяна Пришляк запропонувала два зауваження до п. 3. 6 Положення. Вони стосуються заборони розміщувати літні торгові майданчики у центральній частині міста і, зокрема, на майдані Шевченка, у парку ім. І. Франка, вулицях Мазепи, Чорновола, Грушевського, а також поруч фасадів культових споруд, ближче, ніж 12 м до фонтанів, 100 м до шкіл, 20 м до перехрестя вулиць, 50 м – в обидва боки по тротуару від зупинки громадського транспорту. Депутат міської ради Ірина Вільчинська внесла пропозицію позбавляти ліцензії недобросовісних підприємців, котрі продають пиво неповнолітнім (при умові фіксації цього факту відеоапаратурою чи іншими засобами комунікації). Представник підприємця – власника літного майданчика – Іван Гой запропонував у випадку припинення діяльності намету в центрі міста надавати підприємцям рівноцінні земельні ділянки в інших місцях. Крім них, істотні зауваження, міркування висловили: депутати міської ради Олена Нечвідова, Богдан Зеленчук, Дмитро Зеленчук, о. Роман Григораш, жителі будинку вул. Коперніка, підприємець Андрій Йосипенко, активістка Людмила Гаврильчук та інші.

На громадських слуханнях проект Положення проголосували взяти за основу із врахуванням усіх озвучених пропозицій, окремо провести аналіз регуляторного впливу цього Положення. Подальшу долю Положення про розміщення та порядок облаштування літніх торгових майданчиків у м. Надвірна обговорять у профільній та інших депутатських комісіях міської ради, після чого розглядатимуть на сесії міської ради.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!