Газета по-надвірнянськи
 

Інформація про обласні конкурси проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

7 червня 2013, 14:51 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 831 переглядів

Івано-Франківська обласна рада у 2011 році першою в Україні розробила і затвердила рішенням обласної ради від 04.01.2011. № 40-2/2011 Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2011-2015 роки, однією з важливих складових якої стало проведення обласних конкурсів проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Відповідно до Положення про обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування основною його метою є відбір проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, які фінансуються за рахунок коштів обласного, районного та інших місцевих бюджетів, а також коштів партнерів, і спрямовані на розв’язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування та поширення позитивного досвіду, набутого у процесі їх реалізації.

Основними завданнями Конкурсу є: поглиблення співпраці органів місцевого самоврядування, суб’єктів підприємницької діяльності та громадських організацій у розробці і реалізації проектів та програм розвитку місцевого самоврядування; узагальнення та поширення досвіду роботи, спрямованої на розв’язання проблем розвитку місцевого самоврядування; удосконалення інформаційної політики з питань розвитку місцевого самоврядування; відбір проектів та програм з метою надання фінансової підтримки для розвитку місцевого самоврядування за рахунок коштів обласного бюджету.

За період 2011-2013 років обласна рада організувала і провела три конкурси, на які подано 404 проекти. Найактивнішими виявились територіальні громади  Рогатинського (41 проект), Тисменицького (36), Богородчанського (35), Надвірнянського (32) і Городенківського, Долинського, Косівського (по 30) районів. У цьому велика заслуга депутатів обласної ради, які активно популяризували і заохочували місцеві громади до участі у Конкурсі. Крім цього, переважно депутати обласної ради входять до складу ради, дирекції й експертної комісії Конкурсу.

Для участі у першому Конкурсі подано 131 проект від 112 місцевих рад, на суму 10,7 млн.грн., у т. ч. 6,2 млн.грн. з обласного бюджету, 2,5 млн.грн. з місцевих бюджетів і 2 млн.грн. від організацій партнерів.

Враховуючи висновки експертної комісії та пропозиції дирекції і членів ради Конкурсу, рада Конкурсу визнала переможцями 44 проекти з 44 місцевих рад на 4,2 млн. грн., у т.ч. 2,1 млн.грн. з обласного бюджету, 1,1 млн. грн. з місцевих бюджетів і 1 млн. грн. від організацій- партнерів.

Більшість переможців виконали роботи щодо заміни вікон і дверей на енергоощадні, ремонтні роботи у школах, дитсадках, клубах, ФАПах – 21 проект, 10 проектів із благоустрою території, прибирання сміття і встановлення вуличного освітлення; 7 проектів у галузі спорту.

Зараз усі проекти реалізовані. За результатами реалізації проектів місцеві ради-переможці і партнери додатково виділили 377,5 тис. грн. або на 9 відс. більше, ніж планували.

Для участі у другому Конкурсі подано 138 проектів від 127 місцевих рад, на суму 15,9 млн. грн., у т. ч. 9,6 млн. грн. з обласного бюджету, 2,5 млн.грн. із місцевих бюджетів і 3,8 млн.грн. від організацій-партнерів.

Враховуючи висновки експертної комісії та пропозиції дирекції і ради Конкурсу, визнано переможцями 60 проектів із 60 місцевих рад на 7,6 млн. грн., у т. ч. 4,2 млн. грн. із обласного бюджету, 1,2 млн.  грн. із місцевих бюджетів і 2,2 млн. грн. від організацій-партнерів.

Більшість переможців виконуватимуть роботи щодо заміни вікон і дверей на енергоощадні, ремонтні роботи у школах, дитсадках, клубах, ФАПах – 34 проекти, 11 проектів з благоустрою території, прибирання сміття та встановлення вуличного освітлення, 13 проектів у галузі спорту.

При виконанні проектів виникли проблеми із не проведенням платежів органами Держказначейської служби у районах та містах області. У зв’язку з цим ряд проектів не профінансували. Із 60 проектів зараз 31 реалізовано, а ще 29 у стадії реалізації, для їх завершення 30 квітня 2013 року з обласного бюджету профінансовано 866,4 тис.грн.

Зараз виконання проектів переможців другого Конкурсу триває.

У лютому 2012 р. оголосили третій Конкурс, для участі в якому подано 135 проектів від 114 місцевих рад на 16,7 млн. грн., у т. ч. 9,5 млн. грн. з обласного бюджету, 2,5 млн. грн. із місцевих бюджетів і 4,7 млн. грн. від організацій-партнерів.

Враховуючи висновки експертної комісії та пропозиції дирекції і членів ради Конкурсу, рада Конкурсу визнала переможцями 62 проекти із 61 місцевих рад на 8,6 млн. грн., у т. ч. 4,5 млн. грн. з обласного бюджету, 1,3 млн. грн. із місцевих бюджетів і 2,8 млн. грн. від організацій партнерів.

Більшість переможців проводитимуть роботи щодо заміни вікон і дверей на енергоощадні, ремонтні роботи у школах, дитсадках, клубах, ФАПах – 35 проектів, 10 проектів з благоустрою території, прибирання сміття та встановлення вуличного освітлення, 13 проектів у галузі спорту та інші напрями – 4 проекти. Фінансуватимуть протягом березня-червня ц.р. відповідно до графіку реалізації заходів проектів. На даний час профінансовано 10 проектів-переможців на 703 тис. грн., які планувалось профінансувати у березні поточного року. Станом на 15.05.2013 року не профінансовано 34 проекти на суму 2258,2 тис.грн., фінансування яких передбачалось у квітні (13 проектів на суму 714,4 тис.грн.) і травні (21 проект на суму 1543,8 тис.грн.).

Враховуючи висновки експертної комісії та пропозиції дирекції і ради Конкурсу, визнано переможцями 166 проектів на 20,4 млн. грн., у т.ч. 10,8 млн. грн. з обласного бюджету, 3,6 млн. грн. із місцевих бюджетів та 6 млн. грн. від організацій партнерів.

Спільними зусиллями обласної ради, територіальних громад та партнерів за результатами трьох Конкурсів 166 місцевих громад уже зреалізували або реалізують проекти, які є найважливішими та потребують першочергового вирішення. Зокрема, в області  відремонтують 31 школу, 19 дитячих садків, 19 клубів, 3 лікарські амбулаторії, 33 об’єкти спортивної інфраструктури, у 14 населених пунктах відновлять вуличне освітлення, а в 14 покращиться благоустрій тощо. Все це зміцнює матеріально-технічну базу органів місцевого самоврядування.

Необхідно відзначити активність депутатів при написанні і реалізації проектів. За станом на 1 січня 2013 р. реалізовано всі проекти ІІ Конкурсу у Коломийському районі (5 проектів), у Богородчанському районі виконано 3 із 5, Галицькому – 4 із 5, Городенківському – 2 із 4, Надвірнянському – 2 із 3, Тисменицькому – 4 із 6.

Практика засвідчила, що при належній організації, за умови проведення поперед­нього навчання сільських, селищних і міських (міст районного значення) голів із написання проектів і при відповідному, цілеспрямованому підході, конкурси проектів та програм розвитку місцевого самоврядування сприяють не лише розв’язанню актуальних проблем місцевих громад, самостійно вирішити які вони не в змозі, але й розвивають власне ініціативу місцевого самоврядування в області. А саме це – перетворення органів місцевого самоврядування на реальні та ефективні центри організації та управління територіальними громадами краю –  ставить за основну мету  діяльності Івано-Франківська обласна рада протягом звітної каденції.

Зараз оголошено четвертий обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування і другі конкурси “Громада кращого довкілля”, “Краща етнокультурна громада” та “Краща спортивна громада”, термін подання проектів з яких визначено 30 серпня цього року. Тому у територіальних громад ще є час, щоб долучитися і спробувати залучити додаткові й такі необхідні кошти на власний розвиток.

 

Інформаційно-аналічний відділ Івано-Франківської обласної ради.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!