Газета по-надвірнянськи
 

Легалізація заробітної плати

7 червня 2013, 14:45 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 648 переглядів

На жаль, сьогодні відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства та існує ганебна практика обговорення при наймі на роботу суми офіційної заробітної плати й нелегальних надходжень.

Нелегальний обіг робочої сили веде до втрати працівником соціальних гарантій, страхового стажу, соціальних виплат. Працівники, які погоджуються одержувати зарплатню «у конвертах», втрачають свій фіксований трудовий та страховий стаж, що відчутно позначиться на розмірах майбутньої пенсії, допомоги із безробіття.

Нерідко вони втрачають виплати «лікарняних», «декретних», компенсацій за період перебування на екзаменаційній сесії, а той, хто працює легально, але одержує за відомістю мінімальну зарплату, а решту – «у конверті», також потерпає від обмеження соціальних виплат.

В Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі (найманому працівникові) можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто, з якої суми заробітної плати, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків до Пенсійного фонду України.

Нове у добровільній участі

Із 9 травня ц. р. набрав чинності Закон України від 4 квітня 2013 р. № 184-VII «Про внесення змін до деяких законів України про добровільну сплату єдиного внеску».

Врегульовано питання визначення розміру внеску при добровільній сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (зокрема, міжнародними) за її працівників, які є громадянами України і працюють, або постійно проживають за межами України та особами відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць попереднього періоду (зокрема, за період з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2010 р.) не може бути меншою за мінімальний і більшою за максимальний страховий внесок, встановлений на дату укладання договору (сьогодні мінімальний внесок складає 380,80 грн.).

 

Руслана НАСАДЮК,

начальник відділу обліку надходження платежів управління ПФУ

в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!