Газета по-надвірнянськи
 

Медики налаштовані оптимістично

17 червня 2013, 16:19 | Рубрика: Здоров`я, Новини Версія для друку Версія для друку 931 переглядів

Традиційно, у третю неділю червня працівники медичної галузі Надвірнянщини, приєднуючись  до чисельного загону медиків усієї України, відзначають своє професійне свято. Для більшості з них воно мине у звичних робочих буднях. Для головного лікаря ЦРЛ Сергія Ємельянчука – якраз добра нагода напередодні свята підбити підсумки зробленого й окреслити шляхи виконання задуманого. Слово – Сергію Ємельянчуку:

– Ми перенесли архів із поліклінічного відділення в дитячу лікарню. На цьому місці облаштували новий рентгенкабінет, де поставили цифровий рентгенапарат. Зроблено все по-європейськи: із сучасною витяжкою, цифрова якість. Потім із другого поверху перенесли гінекологічне відділення до пологового будинку. Там відремонтували перший поверх. А у вивільненому приміщенні створили центр нефрології та діалізу. Кращого відділення за наше у районах Прикарпаття ніде немає. Попри сумніви деяких скептиків центр працює ефективно, протягом літа нам додадуть ще один апарат «штучна нирка» і в нас їх працюватимуть уже чотири.

Також у районі відкрили кабінет комп`ютерної томографії. Комп`ютерний томограф встановила приватна фірма, але надаємо людям опцію, за якою вони раніше їхали тільки в Івано-Франківськ. Зараз можна нікуди не їздити. До  того ж, раніше ми викоростовували «швидку» для ургентних хворих, а тепер це уможливило економію і на часі, і на пальному, і на шинах тощо. Адже найсучасніший апарат уже функціонує у нас, у Надвірній.

Усі задекларовані торік ідеї ми реально втілили, крім однієї – реконструкція пологового будинку, а точніше, частково. Бо перший поверх, де гінекологічний відділ, ми відремонтували. А ще цьогоріч відремонтували травматологічне відділення, облаштували одну простору операційну, капітально полагодили три палати санвузлів. Травматологію вважатимуть незабаром одним із кращих відділів ЦРЛ у нашій області.

Від доброчинних фондів та нафтовиків отримали інструменти для лапароскопа, що дало змогу акушерам-гінекологам проводити лапароскопічні операції. Одержали електрокардіограф,  дефібрелятор, пульсоксиметр. У рамках українсько-швейцарської програми «Здоров`я матері та дитини» – дихальний апарат для новонароджених. Разом із тим отримали новий автомобіль «Нива». Завдяки співпраці із сільськими головами відремонтували лікарську амбулаторію у Пасічній, а в Ланчині – частину крила міської лікарні.

Цьогоріч на базі ЦРЛ провели виїзні обласні курси ендоскопістів і травматологів, а наприкінці цього місяця запланували виїзні курси хірургів, куди приїдуть спеціалісти з усіх районів і ми обмінюватимемося досвідом.

У наступному році плануємо закінчити реконструкцію пологового будинку, перекрити дах Делятинської поліклініки, запустити водонапірну вежу райлікарні.

Ми обіцяли, що докладемо всіх зусиль для створення на базі ЦРЛ госпітального округу. Вже готовий відповідний проект розвитку закладів охорони здоров`я в області, що надають вторинну медичну допомогу, де передбачено в Надвірній організувати госпітальну базу, куди увійдуть Богородчани й Яремче. Крім нашого, Надвірнянського, утворюють: Калуський (Калуш, Долина, Рожнятів, Болехів), Коломийський (Коломия, Снятин, Городенка), Косівський (Косів, Верховина), Галицький (Галич, Бурштин, Рогатин) та Івано-Франківський госпітальні округи. Ці проекти вже обговорені і перебувають на рівні затвердження. Думаю, це є великим здобутком, яким можемо пишатися.

Плануємо розпочати роботи з оновлення приймального відділення (покою).  Щодо реформування. Передбачається створити Центр первинної медико-санітарної допомоги на базі районної поліклініки. Центр передбачає посади головного лікаря, бухгалтерію, відділ кадрів, зрозуміло, туди ввійдуть всі ФАПи і лікарські амбулаторії. Тому вводити такі адмінодиниці у Ланчині та Делятині чи в Білих Ославах немає доцільності.

У департаменті охорони здоров`я ОДА  і в профільному міністерстві, на парламентських слуханнях нас запевнили, що ніякого скорочення медичного персоналу не буде. Реформи не відбуваються за один день, а поступово. І жоден пацієнт не повинен відчувати негативно цієї реформи взагалі. Тобто для хворого реформа медичної галузі повинна пройти найменш замітно. Тому й ніхто не робить різких кроків, які б кардинально змінювали вже існуючу на сьогодні систему.

Вітаю колег із святомДнем медичного працівника. Бажаю, передусім, здоров`я всім моїм колегам, і тим краянам, які до них приходять за допомогою. Зичу також успіхів, наснаги, достатку і доброго настрою на кожний день.

Леся Дутчак «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!