Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянщина вітала журналістів Прикарпаття

17 червня 2013, 16:27 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,452 переглядів

Першого дня літа представники обласних ЗМІ у рамках обласної програми «Писанкове Прикарпаття» відвідали наш район. Вони ознайомилися із ходом створення музею історії Надвірнянського нафтопромислового району, побували із екскурсіями у спорткомплексі профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», військово-спортивному ліцею-інтернаті, у новоосвяченому храмі УГКЦ села Гвізд. Завершився прес-тур обласним святом журналістів у Надвірній, на якому голова ОДА Михайло Вишиванюк та перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький, заступник керівника апарату ОДА, керівник прес-служби голови ОДА, член секретаріату ОО НСЖУ Тамара Лейбюк, голова облорганізації НСЖУ Вікторія Плахта нагородили володарів пера, мікрофону і телекамери заслуженими нагородами.

Сама ж зустріч численної журналістської делегації відбулася на кордоні села Гвізд, де троїсті музики вітали гостей. Смачний коровай вручили заступникові керівника апарату ОДА Тамарі Лейбюк. Привітали з гостинами на надвірнянській землі голови РДА і районної ради Юрій Касіянчук і Василь Попович, Гвіздський сільський голова Василь Половко, а в райцентрі –Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

Сталася певна «гірчинка». Група гвіздчан, переважно жінок, перепинили журналістську делегацію, висловлюючи свій протест проти незаконного, на їх думку, захоплення земельної ділянки і будівництва на ній, яке веде один із односельчан. Голова РДА Юрій Касіянчук і голова районної ради Василь Попович запросили цих людей для конкретнішої розмови під час окремої зустрічі. На такій зустрічі голова РДА Юрій Касіянчук порекомендував представникам згаданої групи гвіздчан звернутися у правоохоронні органи для вирішення їхнього проблемного питання у правовому полі. Сама ж ситуація і непроста розмова керівників районної влади із жителями Гвозда висвітлила ту грань демократії, коли ніхто нічого не приховує і не замовчує, однак, і змушує удостовіритись, що якими б гіркими не виявлялись життєві проблеми і негаразди – їх варто вирішувати все ж таки у правовому колі, а не методом тиску чи адмінвпливу.

Відвідавши храм Преображення Господнього УГКЦ у Гвозді представники ЗМІ залишилися приємно враженими від побаченого. Отець Іван Гедзик ознайомив із історією зведення храму. Він проводив якраз урок кахетизму з дітками, подарував журналістам молитвенники. З Божим словом і духом подальший шлях учасників проліг до НГВУ «Надвірнанафтогаз». Тут начальник управління Володимир Чуприна ознайомив присутніх із ситуацією на підприємстві, а представники громадської організації ГО «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» Ігор Гордійчук та Ігор Темех розповіли про створення першого музею історії нафтовидобутку в Україні. – Ми знаємо, що подібні музеї під відкритим небом функціонують у Польщі, Росії, Румунії, США, Норвегії, а в Україні такого немає, – розповів голова РДА Юрій Касіянчук. – Він передбачатиме навчальну частину, водночас на базі музею історії Надвірнянського нафтопромислового району готуватимуть фахівців із робітничих професій.

Серед наших здобутків, зазначає Володимир Чуприна, це будівництво газліфтної компресорної станції та службово-побутового комплексу на Микуличинському родовищі. Із метою інтенсифікації у видобутку нафти і газу використовуть сучасні технології, зокрема, потужний гідравлічний розрив пласта. Також Володимир Чуприна переконаний, що їм вдасться збільшити обсяги видобутку і відповідно зростуть відрахування у бюджети різних рівнів. Хоч і на сьогодні НГВУ «Надвірнанафтогаз» є бюджетоутворюючим підприємством Надвірнянщини та Івано-Франківщини.

Голова ГО «Інститут історії Надвірняського нафтопромислового району» Ігор Гузійчук провів презентацію музею. Під час проведення заходу його експозиція збагатилася макетами установок для видобутку нафти, продуктами виробництва, гасовими лампами та архівними фотоматеріалами і документами, які передали керівники ПТУ Надвірної та Івано-Франківська Ігор Микитюк та Василь Микитюк, ветерани підприємства. Представник навчально-курсового комбінату із філією у м. Бориславі Михайло Романяк розповів, що у них працює кімната історії нафтовидобутку. Тут більше зосереджені над збереженням історичних довідок і світлин. Великі експонати зберігаються  у цехах. Більшість експонатів із Борислава планують передати у музей у Надвірну.

 Під час відвідин спорткомплексу профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» директор СДЮШ ОР Тарас Вінтоняк ознайомив журналістів із залами для занять дзюдо, боксу, тренажерним, міні-футбольним майданчиком із синтетичним покриттям, тенісним кортом та трасою для їзди на картингах, де займаються вихованці гуртка районної станції юних техніків. Ця дитячо-юнацька школа олімпійського резерву є найкращою в Івано-Франківській області із підготовки дзюдоїстів та боксерів. Чого лише варті успіхи дворазового призера Олімпійських ігор Романа Гонтюка, але і зараз є спортсмени, які можуть досягти більше успіхів. Серед них переможці та призери міжнародних і європейських турнірів із дзюдо та самбо. Майстер спорту України міжнародного класу, член збірної України Олена Сайко зазначила, що серед її здобутків – призові місця на  світових та європейських турнірах. – Зараз я активно готуюся до Універсіади (змагання для студентів, своєрідний аналог Олімпійських ігор). На черзі – наступні змагання і турніри. Тому бажаємо усім спортсменам успіхів, яскравих перемог і вдалих виступів.

Наступною зупинкою учасників журналістського прес-туру став Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат. Його директор, полковник Микола Мартинюк розповів про перспективи розвитку навчального закладу, умови його функціонування. Зараз тут навчаються 330 ліцеїстів із 16 областей України. Журналісти побували у спальному і в навчальному корпусах та медункті.

По дорозі у відпочинковий комплекс «Відпочинок» журналістам провели екскурсію нашим райцентром, звернувши увагу на історичні пам`ятки і розгорнуту інфраструктуру підприємництва. Під час обласного свята журналістів голова ОДА Михайло Вишиванюк і перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький нагородили преміями «Золоте перо Прикарпаття», відповідними посвідченням та статуеткою облорганізації НСЖУ, які вручаються вперше, Галину Добош – старшого редактора ОДТРК «Карпати» та Миколу Петричука – редактора відділу економіки газети «Галичина», а також вручили обласні журналістські премії ім. Богдана Бойка Людмилі Зузяк (заввідділом газети «Верховинські вісті»), старшому редактору ОДТРК «Карпати» Галині Держипільській та головному редактору ОТБ «Галичина»Ярославові Гнесю.

Почесну грамоту голови ОДА отримала завідувач відділу культурно-мистецьких програм ТРК «Надвірна» Світлана Гаєвська, а квиток члена НСЖУ – завідувач відділу радіопрограм цієї ТРК Володимир Борис. Характерно і те, що Національна спілка журналістів України визнала Івано-Франківську обласну організацію НСЖУ (голова Вікторія Плахта) переможцем у номінації «Краща обласна журналістська організація».

Учасників обласного журналістського свята гостинно вітали із Днем журналіста керівники району Василь Попович та Юрій Касіянчук, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, заступники голови РДА Богдана Ковалюк і Степан Іроденко, а своєю концертною програмою – учасники народних ансамблів «Аркан» і «Шовкова косичка» (кер. – засл. артист України Сергій Орел і Олена Яченко, солістка, засл. працівник культури Любов Орел). Родзинкою став приїзд і шанобливе вітання від колег Лесі та Олега Островських із давньокозацького хутора Буда села Мельники Чигиринського району Черкаської області, котрі передали прикарпатським журналістам і всім краянам дух вояків Холодного Яру.

7 червня з нагоди професійного свята Дня журналіста і 23-ї річниці з дня виходу першого числа газети «Народна Воля» працівників нашого часопису та ТРК «Надвірна» в урочистій обстановці привітали перший заступник голови РДА Володимир Калічко і заступник голови районної ради Іван Степник, секретар Надвірнянської міської ради Тарас Пекарський, які передали вітання від керівників району Юрія Касіянчука і Василя Поповича та міського голови Зіновія Андрійовича, котрі перебували у службових відрядженнях, а також  заступник голови РДА Богдана Ковалюк, начальник інформаційно-аналітичного відділу РДА Тарас Дем`янчук, голова районної ради ветеранів війни та праці Микола Забачинський.

Групі журналістів вручено грамоти районної ради, РДА та міського голови. Відбувся обмін думками про інформаційний простір Надвірнянщини, про співпрацю місцевих ЗМІ і влади у рамках чинного законодавства.

Колективи «Народної Волі» та ТРК «Надвірна» отримали привітання із професійним святом від імені народного депутата України Юрія Дерев`янка і Володимира Грабовецького – депутата обласної ради, голови Всеукраїнського благодійного фонду Юрія Дерев`янка, від ряду районних організацій та установ, наших читачів і глядачів. Щире спасибі вам усім, шановні і любі наші друзі!

Іван ГРИДЖУК ,

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!