Газета по-надвірнянськи
 

Освітлення сіл у полі зору депутатів

7 червня 2013, 14:51 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 763 переглядів

Освітлення центральних та й взагалі вулиць населених пунктів району після питання стану доріг є найактуальнішим для забезпечення жителів нормальним, доступним побутом. А тому це питання постійно перебуває в полі зору депутатів районної ради.

Ще в 2007 році за ініціативою депутата районної ради Івана Микитюка розробили програму модернізації освітлення населених пунктів району. Пізніше це дало поштовх для прийняття аналогічної обласної програми, що дозволило залучати кошти облбюджету для освітлення сільських вулиць. За час дії програми роботи з освітлення сільських вулиць розпочаті у 19 населених пунктах, а в деяких із них майже завершені. На останньому засіданні постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності 21 травня ц. р. проаналізували виконання програми освітлення населених пунктів району та запропонували затвердити нову програму на 2013-2015 роки. Цю пропозицію підтримали депутати на пленарному засіданні 19-ї сесії районної ради 30 травня.

Значною, а точніше, основною, є проблема освітлення центральних вулиць уздовж доріг державного значення, зокрема, у селах Стримба, Лоєва та Саджавка, пішохідних переходів на таких дорогах, переїздах на залізничних коліях.  Саме тому, 30 травня районна рада прийняла рішення про виділення коштів на освітлення пішохідних переходів у районі сіл: Перерісль, Лісна Тарновиця, Фитьків на трасі Надвірна-Івано-Франківськ. Стоїть питання про виготовлення проектно-кошторисної документації на освітлення центральної дороги у с. Лоєва, для чого голова районної ради Василь Попович запропонував першочергово у цьому році виділити кошти, а районній державній адміністрації взяти це питання на контроль.

На жаль, у всіх добрих починаннях є свої плюси та мінуси. В окремих населених пунктах, де проведені роботи з вуличного освітлення, виникла проблема з оплати за використану електроенергію. Є проблеми із заміною ламп освітлення, які вийшли з ладу.  На черзі – вирішення питання організації обслуговування об’єктів вуличного освітлення.

На черговому засіданні згаданої депутатської комісії районної ради знову обговорять проблемні питання реалізації програми освітлення населених пунктів району.

 

Василь Дмитрук,

радник з питань соціально-економічного

розвитку виконавчого апарату районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!