Газета по-надвірнянськи
 

Пам’ятай: ти – не один

7 червня 2013, 14:54 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 955 переглядів

Саме під таким девізом у Надвірній пройшов фестиваль «Ти не один», в якому діти із обмеженими фізичними можливостями показували на сцені свої таланти. Це і стало метою започаткування та проведення такого заходу. Кожний виступ просто переповнювали неймовірні нотки щастя, віри у краще майбутнє та людська щирість. Діти, незважаючи на проблеми зі здоров`ям, зуміли показати багатогранність своїх талантів.

 Фестиваль відбувся за організаційної підтримки голови РДА Юрія Касіянчука, а фонд сформували завдяки благодійним внескам працівників бюджетних установ та коштів, залучених як спонсорська допомога. Та кожен свідомий житель, якому не байдужі чужі проблеми і біди, може допомогти цим дітям. Вони багато не просять, їм потрібна увага і допомога держави у лікуванні. Люди із особливими потребами використовують найменший шанс, щоб продовжувати жити. Слів вдячності заслуговують і батьки, які супроводжують кожний крок таких дітей.

Священики традиційних українських церков благословили фестиваль. Вони акцентували, що потрібно розвивати свій талант і кожний мусить знайти у собі сили для цього. Мусимо подати цим діточкам руку допомоги. Вони хочуть адаптуватися у суспільстві та стати його частинкою. У Надвірній священики УГКЦ створять таку спільноту, в якому здорові діти допомагатимуть дітям-інвалідам.

Голова РДА Юрій Касіянчук промовив, що у цих дітях треба знайти іскру таланту і допомагати її розвивати. – Сьогодні влада різних рівнів робить усе можливе, щоб діти із особливими потребами стали частиною суспільства і не відчували ніякого дискомфорту у спілкуванні з людьми та у побуті. – Ви є дуже сильними і зумієте знайти свій вектор у житті та здобудете багато перемог. Про рівень розвитку будь-якого суспільства свідчить відношення до дітей із обмеженими фізичними можливостями, – зазначив заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець. – Коли ці діти будуть рівноправними учасниками суспільства, тоді ми зможемо говорити про цивілізованість України.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович промовив, що вони роблять все можливе, щоб діти із обмеженими фізичними можливостями відчували тепло і руку допомоги. Також він привітав малечу із Міжнародним днем захисту дітей. Юрій Касіянчук, Ігор Писклинець та Зіновій Андрійович вручили подарунки та матеріальну допомогу дітям із особливими потребами: Назарію Гап`юку, Олегу Вінтоняку, Валентину Фенюку, Дмитрові Бевзькому, Сергію Бутманасу, Роксолані Клюфінській, Богданові Гуку, Михайлу Токаруку, Віталію Андріїву, Іванові Балацку, Наталії Остап`юк, Юрію Мартинюку, Степанові Остап`юку, Степанові Андріїву. Ось ці люди чи не найбільше потребують нашої уваги і підтримки.

Як сказала депутат районної ради Сюзанна Дем`янчук, свій внесок у фестиваль зробила і Надвірнянська райорганізація Партії регіонів, провівши акцію «Теплі сонячні долоньки». Кожна присутня у залі дитина отримала подарунок, а учасники концерту – м`яку іграшку «Сонечко», яке стало символом свята. Щиро дякуємо організаторам цієї акції – директору ТзОВ «Глобус» Леніву Ю. М., приватним підприємцям Штогрину І. І. та Клекот Н. Ф.

– Звертаюся до кожного жителя нашого району із закликом пробудити у власному серці любов, теплоту, турботу та співчуття до ближнього, – мовила Сюзанна Дем`янчук.  – Інколи щира посмішка, тепле слово може зігріти ближнього, підтримати у важку хвилину. Не забуваймо, що поруч є ті, котрі потребують нашої допомоги.

У святковому концерті діти показали чимало своїх талантів. Чудово декламували вірші: Віра Бас, Віталій Рибчак, Михайло Вацик, Михайло Гультай, Інна Бойко, Андрій Попович (дещо символічно, бо прочитав вірш Надії Попович, яка також боролася із страшною недугою). Майстерним виконанням пісень – Юлія Шевчук, Анастасія Подольська, Марія Гордіца, Назар Балабан, Христина Матієшин, Іванна Христан та Михайло Агеєв (разом зі своїми сестрами Діаною Христан та Веронікою Агеєв), Юліана Амброзяк, Мирослава Юрин, Віктор Даниш, Іванна Гаманюк, Катерина Дмитрук та Андрій Петруняк. Вмілим читанням гуморесок – Сніжана Дідик, Олексій Боднарук і Павло Маратканов, танцями – Аліна Гордійчук, Ірина Питлюк. Творчі роботи представили: Андрій Левкун, Володимир Дронюк, Віталій Хомин, Олександр Долинський, Станіслав Івасишин, Денис Клим`юк, Ольга Хащук, Марія Гуцуляк, Юліана Дякур, Святослав Кепещук і Марта Гачек

Милосердя залишається нашим виявом співчуття до ближнього, розуміння його бід та переживань. Як ми розуміємо, мало хто може залишитися осторонь чужої біди. Заслуговують вдячності і жертводавці другого фестивалю «Ти – не один». На черзі – втілення у життя чергових акцій щодо допомоги дітям із особливими потребами.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!