Газета по-надвірнянськи
 

Переваги служби за контрактом

21 червня 2013, 14:37 | Рубрика: Влада, Закон Версія для друку Версія для друку 780 переглядів

Перед багатьма 18-річними юнаками постає питання вибору подальшого життєвого шляху. Для тисячі з них наступним етапом біографії стає строкова військова служба – адже її проходження є обов’язковою умовою при працевлаштуванні за деякими професіями. Внутрішні війська МВС України пропонують розумну альтернативу 9-12 місяцям строкової військової служби: право, не очікуючи призову, укласти контракт про проходження військової служби строком 3-5 років (залежно від категорії посад).

Серед переваг: можливість моделювати свою військову кар’єру, обираючи спеціальність, військову частину і навіть підрозділ. Ви отримуватимете не «символічний» посадовий оклад строковика, а грошове утримання контрактника (мінімум 1850 грн. на місяць); не розміщуватиметеся у казармі (у разі наявності у вас житла за місцем проходження служби); гарантований 5-денний робочий тиждень, а також щорічна основна та додаткові відпустки; час військової служби  зарахують до страхового стажу, роботи за спеціальністю, державної служби тощо.

На військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу до внутрішніх військ МВС України приймають: громадян, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби; військовослужбовців, котрі прослужили на строковій військовій службі не менше трьох місяців;          громадян призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби; військовозобов’язаних, а також жінок із відповідною освітою та спеціальною підготовкою від 18 до 40 років.

Вимоги до кандидатів: придатність за станом здоров’я; вища, професійно-технічна або повна загальна середня освіта (для громадян призов­ного віку, які не проходили строкової військової служби); наявність відповідних спеціальності та кваліфікації, що відповідають профілю службової діяльності за посадою.

Не підлягають прийому на військову службу за контрактом громадяни України, які: за станом здоров’я не придатні до неї; притягувались до кримінальної відповідальності; щодо яких проводиться досудове слідство та ін.

Для громадян України, яких вперше приймають на військову службу за контрактом, установлено такі строки: для військовослужбовців на посади рядового складу – 3 роки, сержантського і старшинського складу – 5 років.

Новий контракт укладають (не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії контракту) з військовослужбовцями на посадах рядового складу – на 3 роки, сержантського, старшинського, офіцерського складу – на 5 років (до досягнення граничного віку перебування на військовій службі).

 

Василь ГУМЕНЮК,

керівник апарату райдержадміністрації

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!