Газета по-надвірнянськи
 

Перевіряємо захист інтелектуальної власності

21 червня 2013, 14:38 | Рубрика: Влада, Закон Версія для друку Версія для друку 591 переглядів

Однією із актуальних зараз залишається проблема захисту інтелектуальної власності в Україні, бо наша держава є учасником Всесвітньої конвенції про авторське право 1952 року та низки міжнародно-правових угод, за якими взяла зобов’язання захищати право інтелектуальної власності.

Проте, як засвідчили проведені прокуратурою району протягом поточного року перевірки в органах виконавчої влади та правоохоронних, стан додержання законодавства про захист інтелектуальної власності ще нa низькому рівні.

Зокрема, у цих органах у порушення вимог ст. 54 Конституції України та ст. 1 і ст. 18 Закону України «Про авторське право і суміжні права» використовують більшість неліцензованих   програм, а встановлені ліцензійні програми із порушенням належного порядку.

Структурні підрозділи, відповідальні за дотримання вимог зазначеного законодавства, не створені, інвентарні списки комп’ютерних програм відсутні, бюджетних коштів на виконання вказаних вимог та усунення порушень не виділяють.

За результатами проведених перевірок, прокуратура району протягом цього року внесла ряд подань у відповідні органи про усунення виявлених порушень. Перевірки тривають.

Віктор ДЕМ`ЯНИК,

старший прокурор прокуратури

Надвірнянського району, юрист 2-го класу.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!