Газета по-надвірнянськи
 

Прем’єра підставили?

27 червня 2013, 15:38 | Рубрика: Влада, Політика Версія для друку Версія для друку 769 переглядів

На другому пленарному засіданні 22-ї сесії обласної ради від 25 червня депутати прийняли заяву обласної ради щодо ухвалення сенатом Республіки Польща заяви з приводу 70-річчя волинських подій та заяву обласної ради до Кабінету Міністрів України з приводу висловлювання прем’єр-міністра України Миколи Азарова стосовно підвищення тарифів на газ для жителів Львівської та Івано-Франківської областей, обласні ради яких нібито гальмують організацію видобутку сланцевого газу.

На думку більшості промовців, не зменшує відповідальності прем’єра за неадекватні образи й погрози на адресу Івано-Франківської обласної ради, всієї громади краю навіть те, що, як пояснив голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Михайло Вишиванюк, прем’єра дезінформували його підлеглі і що проведуть відповідне службове розслідування.

Перед депутатами виступив з обґрунтуванням проекту «Про угоди про розподіл продукції» радник міністра екології та природних ресурсів України Володимир Ігнащенко. Голова обласної ради Василь Скрипничук поінформував, що питання щодо погодження згаданого проекту обласною радою готуватимуть для розгляду на її наступну, 23-тю сесію.

На першому засіданні 22-ї сесії обласної ради у п’ятницю, 21 червня, депутати вели мову про хід виконання Угоди щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та Івано-Франківською обласною радою. На засіданні 25 червня оголосили, що три її депутатські профільні комісії уважно проаналізували виконання цієї угоди впродовж перших двох з половиною років, її дії й оцінили його негативно. Така реалізація, вважає депутат Юрій Романюк, профанує саму угоду.

– Але ж, – зауважив Михайло Вишиванюк, – уряд за цей період виконав свої зобов’язання щодо фінансування спільних заходів, передбачених угодою з нашою областю, за кошти Держбюджету на 40,6%, тоді як з місцевих бюджетів профінансовано їх лише на 22,3%.

Заступник голови обласної ради Остап Дзеса застеріг депутатів від надмірної категоричності в оцінках, нагадавши, що загальна вартість угоди – 1,1 млрд. грн. й аналогічні Кабмін уклав ще лише з чотирма областями України. Уряд усе ж профінансував деякі із заходів регіонального розвитку — якщо не повністю, то, бодай, частково.

Із двох проектів рішення з цього питання — запропонованих облдержадміністрацією та обласною радою — депутати надали перевагу другому, в якому роботу з виконання угоди визнано недостатньою. Прийнято відповідне звернення обласної ради до Кабінету Міністрів.

Одним із центральних питань на сесії став звіт голови ОДА Михайла Вишиванюка про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2012 рік і делегованих обласною радою повноважень. Промовець мовою цифр підтверджував, що показники у господарці краю мають тенденцію до покращення, зростають видатки на освіту, охорону здоров’я, захист і соціальне забезпечення жителів.

– Хоча вже тривалий час, – уточнив Михайло Вишиванюк, – з об’єктивних причин простоюють такі підприємства-гіганти, як калуський «Карпатнафтохім» і надвірнянський «Нафтохімік Прикарпаття», на які раніше припадало 70% усього обсягу промислового виробництва області, спад виробництва склав лише 8%.

Голова обласної ради Василь Скрипничук зазначив, що у звіті він хотів почути більше якраз про виконання делегованих обласною радою для ОДА повноважень, бо це основа взаємин між обласними представницькою і виконавчою владами. На жаль, майже двісті рішень так і залишились невиконаними. На сьогодні фінансують, а отже, й реалізують лише 32 із 70 ухвалених обласною радою регіональні цільові програми.  Депутати взяли інформацію голови ОДА Михайла Вишиванюка до відома.

Обговорили вони й ситуацію навколо будівництва об’єктів малої гідроенергетики в області. Депутати підтримали пропозицію свого колеги Юрія Романюка, щоб доручити прокуратурі області вивчити питання, хто давав дозволи на будівництво міні-ГЕС у Дземброні Верховинського району.

На сесії затверджено Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та Положення про порядок обліку об’єктів нерухомого майна на території області. Розглянуто й чимало інших, зокрема, майнових і земельних, питань – загалом понад 60. На цьому 22-а сесія обласної ради завершила роботу.

Іван ГАВРИЛОВИЧ.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!