Газета по-надвірнянськи
 

Презентація книг Дмитра Захарука

21 червня 2013, 14:42 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 573 переглядів

відбулася 11 червня у міській бібліотеці для юнацтва, ініційована центральною районною бібліотекою, міським осередком «Просвіта», районною філією «Союзу українок». Дмитро Захарук – журналіст, відомий громадсько-політичний діяч, публіцист, письменник, голова обласної ради першого демократичного скликання, народний депутат України першого скликання, нинішній депутат обласної ради, людина, яка стояла біля витоків української незалежності.

Як письменник Дмитро Захарук дебютував у зрілому віці.  Перший твір – оповідання «Чудо», у 2012 р. видав книгу «Осінні проліски» (роман перший «Як сниться жито») та збірку оповідань «Мірка». У літературу прийшов із темою національно-визвольної боротьби у Галичині 1940-1950-их рр. Він розповів про свої твори, висловив власне бачення розбудови та функціонування Української держави: сучасна національна ідея – Бог-славна Україна-нова щаслива родина-вільна щаслива людина. Про роман  «Як сниться жито»  автор каже: – Він підносить моральні критерії. Це боротьба добра зі злом, це порядність і зрадництво, це проблема моральної «машкари» та справжності людини і стрижня людського й те, що, на жаль, втрачається: відданість нації і патріотизму.

У презентації взяли участь доцент Прикарпатського університету, голова обласної організації НСПУ Євген Баран та поет, член НСПУ, журналіст Іван Гаврилович – автори передмови до книг Д. За­­харука. Євген Баран зазначив, що твори Д. Захарука – добротний пласт виповідання правдивих історій, ці книги – свідчення літературної, життєвої зрілості автора. Іван Гаврилович (редактор книг) підкреслив, що новизна ідеї і змісту роману в тому, що автор торкається теми переходу українських патріотів під проводом ОУН від збройних змагань  до боротьби в умовах радянської влади, зображує історичний період підневільного існування Галичини.

Голова міського осередку «Просвіта» Михайло Ноняк згадав діяльність Дмитра Захарука на посаді головного редактора, засновника газети «Агро», популярної у 1990-і роки.

Голова районної філії «Союзу українок» Ольга Багрійчук підкреслила важливість та вагомість теми, над якою працює автор, побажала успішного завершення трилогії та міцного здоров`я. Презентацію оживила театралізована сценка з оповідання «Мірка» у виконанні Світлани Гаєвської, Марії Рябої, Євгенії Космірак  під орудою Галини Чуревич та повстанські пісні у виконанні «союзянок» с. Пнів під орудою Ірини Сороцької.

Євген Баран вважає, що «зрілий літературний дебют Дмитра Захарука треба сприймати не як сентиментальну архаїку, а як вічну потребу людини встигнути виповісти свою правду життя. Бо вона ніколи не старіє».

Марта КУШНЕРЧУК,

директор

Надвірнянської

 централізованої

бібліотечної системи.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!