Газета по-надвірнянськи
 

Профорієнтаційна робота зі школярами під час літнього відпочинку

21 червня 2013, 14:49 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 801 переглядів

Набирає своїх обертів прикарпатське літо, яке даруватиме незабутній відпочинок всім бажаючим, особливо дітворі. А літо з частинкою профорієнтації – не тільки цікаве, але й неабияке корисне для школярів.

13-14 червня у відпочинковому таборі «Едельвейс» у Микуличині Яремчанської міської ради провела для учнів 4-8 класів ряд заходів фахівець Надвірнянського районного центру зайнятості Зоряна Станіщук.

Програма виявилась насиченою та різноманітною. Розпочали з профорієнтаційних уроків, які поєднували цікаві конкурси та розвиваючі ігри, що вражали різноманіттям. Недаремно  гру називають королевою дитинства, адже без неї дітям живеться сумно і нецікаво. Тому в програми даних семінарів включили якомога більше ігрових моментів.

Неабияку цікавість у школярів викликала гра «Рекламний ролик», мета якої – максимально розкрити професію, яку в майбутньому вони бажали б обрати. Учасники  підготували своєрідні  сценки, рекламуючи професії перукаря, кухаря, медика, вчителя. Не менш захопливою були, на перший погляд, дорослі  інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?» та «Брейн-ринг», де питання містилися у конвертах винятково про професії. Школярі із задоволенням взяли у них участь. Під час гри «Брейн-ринг»  між командами  «Розумники» та «Ерудит» велась напружена боротьба, але в кінцевому результаті перемогла дружба. Участь у цих профорієнтаційних іграх у майбутньому може зіграти вирішальну роль у виборі справи всього життя.

Щоб викликати  інтерес у школярів 4-6 класів  щодо  подорожі у світ професій, спеціаліст центру зайнятості  використовувала  різноманітні тематичні конкурси, вікторини, ігри, а саме: «Доповніть словечко», «Закінчи речення». Особливо цікаво дітлахи відгадували загадки про професії.

Усміхнені обличчя дітей засвідчили, що вони задоволені. Велика радість приносити людям добро, а ще більша – бачити в дитячих очах подяку! Радісним є те, що після таких профорієнтаційних заходів у серцях дітей залишаться неповторні враження, розшириться  їх світогляд, а головне, що вони збагатять  свої знання про навколишній світ, «світ професій» і матимуть більше шансів зробити правильний вибір своєї  професійної долі.

Попереду на цих дітей чекає складне, доросле життя – зі своїми турботами, обов’язками, багатьма питаннями, які необхідно буде вирішувати самостійно. А служба зайнятості прагне стати для дітей порадником та помічником у пошуках власного місця у житті, місця «під сонцем».

 

Зоряна СТАНІЩУК,

заступник начальника відділу активної

підтримки безробітних

Надвірнянського

районного центру

зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!