Газета по-надвірнянськи
 

Свято у Ланчині – для всіх

17 червня 2013, 16:25 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 725 переглядів

У Народному домі Ланчина на барвистому культурно-мистецькому святі більше двох годин на сцені господарювала творча молодь – вихованці Ланчинського центру дитячої та юнацької творчості, які з`їхалися із багатьох навколишніх сіл на традиційний травневий звіт своїх мистецьких надбань.

Неповторний спів трембіти Миколи Павука із Делятина та урочисті голоси педагогів у гуцульському строї Ірини Гоюк, Наталії Андрейчук – ведучих, сценаристів розпочав 12-й зліт гуртківців Ланчинського куща. Директор Ярослава Недашківська відразу наголосила, що у центрі працює 66 гуртків, де навчаються 1038 учнів, і приємно, що ці діти зайняті добрими справами. І ще очільник закладу запевнила батьків, що на цьому святі вони мають нагоду повернутися у дитинство та знайти корисне нове заняття для своїх дітей, поринути у світ цікавих захоплень.

У розпалі свята про добрі справи у Ланчинській позашкільній установі мовили також голова батьківського комітету Любов Кухарчук і методист районного інформаційно-методичного центру відділу освіти РДА Лілія Івасик.

Значимості цього закладу додав «градобій» нагород, який пронісся зі сцени переповненою глядацькою залою. А це майже 80 грамот, подяк і дипломів різного гатунку, здобутих юнаками і дівчатами на конкурсних змаганнях, олімпіадах, звітах, виставках, турнірах – районних, обласних, всеукраїнських і, навіть, міжнародних.

Гостя з району, як-то кажуть «новачок» у новоствореному відділі, та вже встигла багато зробити у царині позашкільної освіти. У березні ц. р. Лілія Івасик зі своєю командою провела районну олімпіаду із декоративно-ужиткового мистецтва. Тож приємно було їй тепер, на сцені у Ланчині, вітати двох призерів у номінації бісероплетіння – за перше місце Любов Гуменюк (кер. А. Левицька) та друге – Мар`яну Тимінську (кер. М. Дячук). До речі, вироби юних народних умільців покладені для огляду у першій залі Народного дому, що здавна прислуговується й освітянським митцям.

Цьогорічну звітну концертну програму розпочали танцювальники старшої групи гуртка «Сонечко» (кер. У. Тимінська) – неодноразові переможці обласних, регіональних і міжнародних сцен у Чехії, Польщі. Вони декілька разів виходили на подіум рідного містечка. На вищому рівні витанцьовували «Гуцулку», «Гопак», «Польку» та «Яблучко». Час від часу їх змінювали учасники молодшої та середньої груп. Очевидно, що старша група «Сонечка» давала «на-гора» прощальні номери, бо цієї весни вичерпала ліміт вікової категорії. Із щемом на душі всі споглядали їх танок «Яблучко», 12 дівчат і хлопців у моряцькому, немов на хвилях моря, попливли із дитинства у доросле майбутнє.

Цьогоріч щедро звітували ланчинські гуртківці, які базуються у Добротівському НВК. Як завжди,  не обійшлося без нових фольклорних знахідок у глибинах гуцульської душі, які відтворює багаторічний дослідник, учитель-музикант Василь Менів зі своїм вокальним ансамблем «Калинонька». Він презентував тепер «Черевички».

Майстерно аматори драматичного гуртка із Добротова під орудою Ольги Вагилевич зіграли сценку «Українських вечорниць». Не один глядач зронив сльозу, коли Оксана Дем`янчук читала вірш «В Барселону до мами». Порадували делікатним естрадним співом Богдана Кінаш, Юлія Юсип, Вікторія Волощук, Юлія Василишин і Катя Дмитрук.

Того дня ланчинці вшанували ветеранів педагогічної ниви, поставили корзини із квітами до пам`ятника поетові Юрію Шкрумеляку, символічної могили Січовим Стрільцям та меморіалу Другої світової війни.

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,

член НСЖУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!