Газета по-надвірнянськи
 

Товариству «АГАПЕ» – 20 літ

27 червня 2013, 15:34 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 815 переглядів

Слово «агапе» грецького походження й означає Божа Любов. 28 червня 1993 р. у місті Надвірна заснували товариство молоді «Агапе» (Божої Любові). Його засновники – студенти-семінаристи Івано-Франківського Теологічно-Катехитичного Духовного Інституту Роман Григораш та Іван Загайкевич – жителі Надвірної. Зараз вони є священиками УГКЦ. Ці студенти катехизували (навчали) у надвірнянських школах із початку 1990-их років та відчували потребу працювати з молоддю міста, котра більше і глибше хотіла пізнати Бога. У 1991-1992 роках визрівала ідея створення товариства для дітей та молоді.  Засновники вирішили створити молодіжну  християнську спільноту.

Засновник і голова товариства «Агапе» о. Роман Григораш розповідає, що 13-14 жовтня 1993 р. у Марійські Дні, коли на собор Благовіщення у Надвірній поклали два центральні куполи, то шкільній молоді (старшокласникам) міста оголосили про духовні зустрічі товариства «Агапе» (Божої Любові) у будинку райцентру дитячої творчості, куди їх щиро і радо прийняла директор Марія Котів. На перші зустрічі щосереди приходило 50-70 молодих осіб. Відчувалась особлива Божа Ласка, яка підказувала, що необхідно робити, як діяти і в особливий спосіб надихала.

Мета товариства – духовне виховання дітей та молоді на християнських засадах. Працює воно за такими напрямами: навчально-виховний або педагогічний; науково-пізнавальний; духовно-просвітницький; культурно-мистецький; благодійно-доброчинний; природньо-екологічний; волонтерський; відпочинково-розвиваючий; спортивно-туристичний.

Товариство молоді налічує 4 групи: молодшу – 7-9 років; середню – 10-14 років; старшу –15-21 рік; управа – 5 років перебування у рядах «Агапе».

«Агапівці» пізнають Бога, вчаться молитися, ходять до церкви, беруть участь у духовних реколекціях. Товариство «Божої Любові» провадить духовні, пізнавальні, історичні поїздки по різних місцях краю для молоді. А це прощі по відпустових місцях, ознайомлення з освітніми закладами України, де навчаються «агапівці», культурні та історичні місця в обласних центрах, літні християнські табори на лоні природи в Карпатах. На різдвяні свята організовує вертепи, а на Святого Миколая відвідуємо лікарні та будинок дитини із подарунками.

Тісно співпрацюємо із владою, відділом освіти РДА та навчальними закладами, молодіжними, християнськими і громадськими організаціями краю.

За час діяльності товариства «Агапе» спільно з директором Надвірнянського РЦДТ Марією Котів у 1996-1997 рр. споруджено першу капличку у навчальному закладі району.

У 2010-му головою товариства розроблена та впроваджена у навчальний процес програма «Християнське виховання», яка зайняла ІІІ місце в обласному конкурсі на кращу наукову-методичну розробку навчальних програм, посібників із позашкільної освіти у 2010 році.

Із нашого товариства «Агапе» вийшло 12 священиків та 12 подружніх пар, які познайомились на спільноті. Цьогоріч засновник і голова товариства о. Роман Григораш за сприяння Благодійного фонду Юрія Дерев’янка видав книжку «20-літня діяльність товариства «Агапе» на Надвірнянщині».

Орися СПІВАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!