Газета по-надвірнянськи
 

Тимошенко довірила «Батьківщину» Яценюку

21 червня 2013, 14:47 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 661 переглядів

Опозиція, як і обіцяла торік перед парламентськими виборами, об’єдналася. Минулої суботи «Фронт Змін» юридично увійшов до складу ВО «Батьківщина». Арсеній Яценюк отримав партквиток з особистим підписом Юлії Тимошенко на Михайлівській площі в Києві, де відбувся об’єднавчий з’їзд. Напередодні «Фронт Змін» прийняв рішення самоліквідуватися. Слідом за «фронтовиками» до «Батьківщини» приєдналися члени партії «Реформи і порядок».

Лідер партії Юлія Тимо­шенко не могла бути присутньою на з’їзді: вже більше двох років вона перебуває у в’язниці за сфальшованим вироком. ЇЇ звернення до учасників зібрання зачитала донька Євгенія.

– Сьогодні ми стаємо партією, яка в 2015 році впевнено візьме на себе відповідальність за життя нашої нації та виправдає довіру народу, – йдеться у посланні Тимо­шенко. Вона зазначила, що «спільну справу з Арсенієм та командою «Фронту Змін» ми робимо вже більше року й за цей час ми переконливо довели, що не помилилися один в одному». – Нашу спільну роботу вже високо оцінили люди, – пише Тимошенко. – Про це свідчать результати останніх парламентських виборів. Ми з Арсенієм – не політичні конкуренти, ми вже давно одна команда, яка має спільні цілі. Тимошенко рекомендувала Яценюка на посаду голови політради партії. – Я довіряю Арсенію, – додала вона.

У свою чергу під час виступу на з’їзді Арсеній Яценюк звернувся до однопартійців: – Нам треба довіряти один одному, як я довіряю Юлії Тимошенко, а вона у своєму листі довіряє мені. З його ініціативи з’їзд затвердив Юлію Тимошенко кандидатом у президенти на виборах 2015 року. Її шанси на звільнення зросли після нещодавнього рішення Європейського суду з прав людини, в якому чітко зазначено: арешт Юлії Володимирівни незаконний і політично вмотивований. Крім цього, до кінця року суд має прийняти ухвалу вже по суті справи Тимошенко.

Резервним кандидатом у президенти від «Батьківщини» експерти вважають Яценюка. – Ми розуміємо, що досягти цього (звільнення Тимошенко – Ред.) буде досить непросто, тому є умовний план «Б». Його суть у тому, що Арсеній Яценюк є другим кандидатом на вибори-2015, – сказав президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов. – Якщо Юлія Тимошенко буде звільнена, візьме участь у виборах і переможе, то Арсеній Яценюк займе посаду прем’єр-міністра. Якщо ж такої можливості не буде, то «Батьківщина» підтримає на виборах Яценюка, – уточнив політолог Тарас Березовець.

Звісно, ставши президентом, Яценюк одразу випустить Тимошенко на волю й запропонує її на посаду прем’єр-міністра. Таким чином, Юля знову повернеться у велику політику. Саме тому влада перешкоджала об’єднанню «Батьківщини» і «Фронту Змін». І не складно здогадатися, що незабаром влада відкриє ще більший вогонь на знищення Яценюка. Долучить вона до цієї боротьби і представників опозиційного табору, які не зацікавлені у посиленні Арсенія. Уже найближчим часом їх можна буде побачити на провладному ток-шоу Шустера. Тепер уже очевидно, що Тимошенко і Яценюк ідуть на президентські вибори єдиною командою – їхній союз є однією з основних умов перемоги опозиції.

У виступі на з’їзді «Батьківщини» Яценюк зауважив, що опозиція об’єдналася не просто для того, щоб змінити президента, а щоб «побудувати справді європейську Україну». – Наше завдання – не просто поміняти табличку на офісі президента України. Наше завдання – щоб кожен українець відчув, що змінилася країна, змінилося його життя, що його політичні, соціальні та економічні права реалізуються в нашій державі, – зазначив він.

Делегати з’їзду ухвалили ідеологічну платформу ВО «Батьківщина» – «Європейська Україна», яку розробила особисто Тимошенко. До цінностей, на яких ґрунтуватиметься діяльність партії, Юлія Володимирівна віднесла, зокрема, державний статус української мови, неподільність країни, власну, а не спільну з кимось, історію. Пріоритетом у міжнародній політиці голова ВО «Батьківщина» визначила повноправне членство України в Європейському Союзі.

 

Людмила ЗАХАРОВА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!