Газета по-надвірнянськи
 

Як не захворіти на гельмінтози

21 червня 2013, 14:40 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 871 переглядів

Гельмінти або глисти – це паразитичні черви, що можуть вражати кишечник, печінку, жовчні протоки, легені, дихальні шляхи, інші органи та системи організму людини. Глисти викликають у людини захворювання (гельмінтози),  які негативно впливають на стан її здоров’я.

У світі зареєстровано паразитування більш, ніж 300 видів гельмінтів. У нашому районі найчастіше зустрічаються: аскариди, гострики, волосоголовці, карликовий ціп’як.  Загальновідомо, що глистяні інвазії (гельмінтози) – перш за все дитяча проблема. Адже у дітей захисні бар’єри організму ще не сформувалися, до того ж малеча активно освоює світ.

Клінічні прояви захворювання: слабкість, запаморочення, нудота, блювота, головні болі, роздратованість, блідість шкірних покривів, особливо обличчя, поява темних кіл під очима, болі в животі невизначеного характеру, частіше в ділянці пупця, можуть бути малокрів’я, алергічні прояви. Нерідко у хворих спостерігається порушення апетиту, розвиваються запальні процеси органів травлення, ускладнюється перебіг інших захворювань.

При появі  таких ознак негайно зверніться до лікаря. Для діагностики гельмінтозів важливо проводити обстеження в клініко-діагностичних, паразитологічних чи мікробіологічних лабораторіях. Аналізи необхідно здавати мінімум три рази, бо гельмінти виділяють яйця не постійно.

 Для того, щоб не заразитися, необхідно дотримуватися елементарних правил особистої гігієни і постійно зміцнювати свій імунітет.

Оксана ОСТАШУК,

бактеріолог міжрайвідділу

лабораторних досліджень.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!