Газета по-надвірнянськи
 

Чарувала Купальська ніч

12 липня 2013, 16:27 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 797 переглядів

Івана Купала – традиційне свято, котре відзначають 7 липня. За народним повір’ям, у цей день трави і квіти мають найбільшу цілющу силу. Існує легенда, що саме у цю ніч квітне папороть і віщує незліченні багатства, здоров’я та статки тим, хто її знайде. Міське озеро у Надвірній стало центром святкування Івана Купала.

Господиня свята, заслужений працівник культури України Любов Орел запропонувала надвірнянцям цілу низку святкових заходів, які відобразили стародавні обряди. Перед концертом на майданчику виступив народно-аматорський гурт «Рушничок» Делятинського народного дому, який своєю музикою налаштовував людей на свято.

Звук трембіти Миколи Павука символізував відкриття свята. До вступного слова запросили заступника Надвірнянського міського голови Василя Василенка, який передав вітання громаді від міської влади та побажав усім веселого вечора та хорошого настрою. Свято відбулося за фінансової підтримки міської ради. Значний мистецький внесок колективів – фольклорно-етнографічного «Шовкова косиця», танцювального «Едельвейс» та гумористичного із с. Красна, Віктора Чудновського, які упродовж цілого вечора забавляли гостей своїми піснями, танцями і жартами.

Уже традиційно обрали красуню свята «Купалочку».Цьогоріч цього звання удостоїлася чарівна і вродлива стримбівчанка Тетяна Якуш. Подарунками нагородили Іванів та Іванок, які не побоялися вийти на сцену, та всіх артистів.

А ще вслухалися у повір`я, звичаї. Дівчата упродовж свята Івана Купала плетуть вінки та пускають їх із запаленою свічкою на воду. Якщо вінок одразу потоне, то не вдасться вийти заміж за коханого. У кого вінок пропливе найбільшу відстань, та дівчина стане найщасливішою, а та, у котрої найдовше горітиме свічка, проживе найдовше.

Хлопці й дівчата, взявшись за руки, перестрибували через багаття, бо за давніми повір`ями вогонь очищує, збагачує здоров’ям та силою.

Богдан КОЦЬКО,

студент 2-го курсу Інституту історії, політології

та міжнародних відносин Прикарпатського

національного університету ім. В. Стефаника.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!