Газета по-надвірнянськи
 

Додому із медалями

29 липня 2013, 09:43 | Рубрика: Спорт Версія для друку Версія для друку 708 переглядів

Вихованці СДЮШ ОР профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» Олена Куницька й Олена Сайко здобули срібло, а Михайло Ілитчук – бронзу ХХVII Всесвітньої літньої універсіади, яка відбулася у Казані ( вона є своєрідним аналогом олімпійських ігор, але для студентів). Із таким значним успіхом спортсменів привітали голови районної ради та РДА Василь Попович та Юрій Касіянчук. Віце-президент обласної федерації самбо, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець розповів, що на Універсіаді розіграли понад 350 комплектів нагород у 27-ох видах спорту. Цьогоріч змагалися представники із 162 країн, а це майже 12 тисяч спортсменів. Три медалі в активі надвірнянських спортсменів, а Марія Остап`юк зупинилася за крок до п`єдесталу.

Надвірнянська самбістка Олена Куницька провела на татамі чотири поєдинки, спочатку вона «знищила» італійку Валентіну Гноччі, у чвертьфіналі перемогла казашку Кенжезару Кашкинову, у півфіналі – монголку Чантсалдулам Джагварал, а у фіналі поступилася росіянці Олені Бондаревій. Як зізналася сама спортсменка, під час виступів її переповнювали неймовірні почуття. – Приємно відчувати емоції людей і коли в залі майорить жовто-синій стяг. Наш успіх є цілком закономірним, бо ми багато для цього працювали.

А ось іншій знаній надвірнянській самбістці Олені Сайко нарешті вдалося зламати «прокляття» Універсіад. – Цьогорічна універсіада для мене уже була третьою і нарешті вдалося ступити на п`єдестал пошани. Рівень цих змагань був доволі високим. Щодо кількості медалей, то, як зазначила Олена Сайко, у цьому питанні спортсмени є доволі забобонними. – У мене є медалі і європейських, і світових першостей. На цьому турнірі виступ Олени розпочався зразу із чвертьфіналу, в якому вона перемогла казашку Ажар Кенбеїл, у півфіналі впевнено здолала румунку Роксану Іонолу Пруну, а фінальну сутичку програла росіянці Яні Костенко.

А ось тренер на громадських засадах СДЮШ ОР профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» Геннадій Левицький щодо бронзового призера Універсіади Михайло Ілитчука сказав, що цей хлопець зумів помножити свій талант на працю і таким чином досягти успіху. На змаганнях йому трішки завадило талану, щоб здобути медаль вищого ґатунку. Завдяки наполегливим тренуванням – ,зазначив Михайло Ілитчук, – і мені вдалося здобути цю бронзову перемогу. Мені допомогла підтримка друзів з Яремчі. Самбіст провів на змаганнях три поєдинки: у першому ж програв монголу Маралу-Ердене Чіммедору, але виграв втішні сутички у вірменина Гора Маїляна та білоруса Руслана Анкуда.

СДЮШ ОР профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» зажила собі слави не тільки в Україні, але і за кордоном. Та не одними успіхами живе школа. – Щиро вдячні за підтримку, – мовить директор цього навчального закладу Тарас Вінтоняк, – керівництву ПАТ «Укрнафта», народному депутату України Ігорю Палиці, керівництву районної ради та РДА, голові обласної федерації самбо Олегові Сало. Умови для тренувань створює ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Дуже шкода, що зараз це підприємство не працює, бо якщо воно остаточно зупиниться, то це означатиме і зупинення роботи СДЮШ ОР.

Ці медалі поповнили і без того солідну колекцію нагород вихованців СДЮШ ОР профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Наступні змагання це чемпіонат світу у Санкт-Петербурзі, а щодо результатів Універсіади, то, як зазначив заслужений тренер Євген Боднарук, спортсмени могли виступити краще: – Перед від’їздом на змагання ми розрахували, що Олена Сайко переможе, Олена Куницька та Марія Остап`юк стануть другими, а Михайло Ілитчук – третім. Та на Універсіаді все склалося по іншому, із а цю звитягу треба подякувати спортсменам. Бо саме завдяки їхній праці на міжнародних змаганннях піднімали прапор і звучав гімн української держави.

Спільними подяками голів районної ради та РДА та грошовими преміями у розмірі однієї тисячі гривень нагородили самбістів-переможців Олену Сайко, Олену Куницьку та Михайла Ілитчука і тренера на громадських засадах Геннадія Левицького. Певні кошти ще виділять із районного бюджету. Також їхню працю оцінила ТМ «Гостинний двір». Зичимо спортсменам подальших успіхів, результативних кидків та прийомів. До нових вершин!

P. S. За офіційними джерелами, золоті призери універсіади отримають премії у розмірі 20 тис. грн, срібні призери – 15 тис. грн, бронзові – 10 тис. грн.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!