Газета по-надвірнянськи
 

Єпископ Василій Івасюк вітав «АГАПЕ»

12 липня 2013, 16:19 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 998 переглядів

Товариство «АГАПЕ» (Божої Любові) урочисто відзначило 28 червня своє 20-річчя. Особливості святкування ювілею цього молодіжного товариства додала участь Адміністратора Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ єпископа Василія Івасюка, котрий у такому духовному чині вперше відвідав Надвірнянщину і її парафіян.

У Надвірнянській церкві Воздвиження Чесного Хреста відправили Архиєрейську Святу літургію з участю єпископа Василія Івасюка, вікарія єпархії о. Петра Семенича, деканів Надвірнянського і Пнівського Ігоря Шліхутки і Богдана Михайлини та священиків. У своєму слові-проповіді єпископ Василій Івасюк, зокрема, звернувся до батьків із молитовним проханням якнайтісніше єднати своїх дітей навколо Христової віри, закликав молодь залишатись вірними християнським чеснотам і намірам, а священикам варто бути у цьому вірними провідниками і наставниками. Окремо відзначив значну роль у духовно-релігійному поступі на теренах Надвірнянщини товариства «АГАПЕ», котре заснували 20 років тому студенти-семінаристи Роман Григораш та Іван Загайкевич, а також схвально оцінив книгу «20-ліття діяльності товариства «Агапе» на Надвірнянщині» отця Романа Григораша, ліцензіата богослів`я, в якій відображено літопис добрих діянь цього товариства. Водночас єпископ щиро привітав о. Романа Григораша з його 40-літтям та під час продовження святкувань у районному будинку культури вручив йому єпархіальну грамоту, а також уділив усім учасникам святкування Архиєрейське благословення.

Під час святкової академії членів товариства «АГАПЕ» з їхнім ювілеєм щиро вітали Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови районної ради Іван Степник, начальники відділів РДА Тарас Дем`янчук і Василь Масевич. Вони відзначали, що чимало маленьких надвірнянців прийняли своє перше причастя від о. Романа Григораша (їх, приміром, щороку приступає майже три з половиною сотні, а дві сотні дітей відпочивають у літніх таборах, якими опікується «АГАПЕ»). А хіба не важливо і не служить прикладом для молоді, що із членів «АГАПЕ» вийшло 12 священиків і 12 подружніх пар. Духовна тематика і щирі вітання єдналися у виступах молодої співачки Віри Бойчук, хору «Феліціо» під керівництвом Наталії Байдак (її, до речі, цього дня привітали із народженням донечки), хору «Вервичка» (кер. Леся Борищак), юної солістки Богдани Міняєвої (похресниці о.Р.Григораша), камерного хору «Елеус» (кер. Любов Яченко), методиста відділу освіти РДА Галини Ботулінської і в. о. директора райцентру дитячої творчості Лілії Грицюк. Юні учасники товариства Архистратига Михаїла при церкві у Дорі під керівництвом о. Івана Лейбюка вітали своїх духов­них побратимів релігійними і повстанськими піснями. Виступ юних дорянців особливо припав до душі єпископу Василію Івасюку,  котрий є уродженцем цього гірського села.

Активістів товариства Надію Гаврилюк, Івана Гурмака (депутата районної ради), Миколу Кашубу (депутата Надвірнянської міської ради), Іванну Дроздюк, Віталія й Оксану Дем`янчуків відзначено грамотами Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. У вестибюлі РБК привертала увагу виставка ікон з бісеру майстра Миколи Боровського із Гаврилівки.

Досвід і літа діяльності «АГАПЕ» у Надвірнянщині засвідчили християнську ревність, побожність, духов­ність, культурність, моральність, почуття милосердя і патріотизму його членів, його проводу. Бо й справді, на принципах християнської моралі можна розвивати процес духовного відродження України, можна робити духов­ний світ дитини всеоширнішим, щирішим, людянішим. Товариство «АГАПЕ» переконує, що лише велика віра і любов до Бога є нашими найпершими помічниками й оздоровителями, що найкращим нашим приятелем має залишатися молитва Господня, котра зможе обдарувати нас великими Божими ласками. А хіба не важливі для кожної молодої людини ознака та якість, суть яких у тому, що кожний учасник товариства часто молиться на вервиці, зокрема, щотижня з особливим почитанням Божої Матері. А молитва на вервиці – улюблена молитва Богородиці. Знаємо усталене твердження, що краса врятує світ. «АГАПЕ» переконує нас, що Божа Любов зробить нас справжніми християнами і чесними людьми. І тільки тоді світ врятується, бо праведним стане.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля» 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!