Газета по-надвірнянськи
 

Громада Надвірнянщини домоглася додаткового фінансування для свого району

5 липня 2013, 16:17 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 580 переглядів

Бюджету Надвірнянського району виділили 2,2 млн. грн. додаткових коштів у квітні-травні. Про це йдеться у листі-відповіді Уряду і Міністерства фінансів на депутатський запит Юрія Дерев’янка.

У середині квітня до Юрія Дерев’янка звернулися депутати Надвірнянської районної ради щодо значної незабезпеченості коштами районного бюджету на 2013 рік. У зверненні зазначено, що асигнування, виділені для району згідно із розрахунками Кабінету Міністрів і Законом України «Про державний бюджет на 2013 рік», забезпечують потреби на 2013 рік лише частково. Місцеві депутати наголошують, що запланованих на цей рік для місцевих бюджетів коштів не вистачає навіть на фінансування захищених статей.

За інформацією Міністерства фінансів, наданою в листі-відповіді, внесено зміни до помісячного розпису асигнувань Держбюджету по дотації вирівнювання. Зокрема, райбюджету Надвірнянського району збільшено дотацію вирівнювання у квітні – на 1,8 млн. грн., у травні – на 0,4 млн. грн. Крім цього, наголошують урядовці, для врахування особливостей окремих бюджетів, які не враховуються Формулою розподілу міжбюджетних трансфертів, у складі обласних бюджетів щорічно передбачається додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, обсяг якої на 2013 рік для Івано-Франківської області сягає 34,4. За даними Мінфіну, 25,8 млн. грн. з цієї суми не розподілені між місцевими бюджетами.  У цьому міністерстві зазначають, що згідно зі станом розрахункових показників за доходами, що враховують при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів – виконання за станом на 1 травня 2013 р. – 94%, показник недонадходження у Надвірнянському районі, начебто, становить лише 1,1 млн. грн. Окрім того, у Мінфіні зазначили, що районній раді доцільно переглянути план заходів у частині визначення конкретних обсягів очікуваних додаткових надходжень чи економії коштів від реалізації затверджених заходів.

Нагадаємо, порядок перерахування дотації вирівнювання та субвенцій із Держбюджету України місцевим бюджетам, коштів, що передаються до Держбюджету України з місцевих бюджетів, а також міжбюджетних трансфертів між місцевими бюджетами визначає Кабінет Міністрів. Цей порядок повинен забезпечувати своєчасність, рівномірність, гарантованість і повноту перерахування трансфертів, але останнім часом дуже часто трапляються випадки, коли для вирішення якихось короткочасних проблем казначейська служба «заморожує» кошти, передбачені для регіонів. Зокрема, соціальні витрати уряду уже протягом довгого періоду фінансують за рахунок вилучення коштів у місцевих бюджетів.

Марта СМОЛІЙ.

Від редакції. Як ми з`ясували в управлінні фінансів РДА, сума 2,2 млн. грн. надійшла у бюджет району у квітні-травні ц. р. у межах запланованої Міністерством фінансів України річної суми на 2013 р. за рахунок (внаслідок зменшення) призначень цієї дотації на грудень 2013 р.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!