Газета по-надвірнянськи
 

Ініціатива місцевого самоврядування

5 липня 2013, 16:15 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 649 переглядів

Відповідно до довідки інформаційно-аналітичного відділу облради наша обласна рада у 2011 році першою в Україні розробила і затвердила рішенням обласної ради від 04.01.2011. № 40-2/2011 Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2011-2015 роки, однією з важливих складових якої стало проведення обласних конкурсів проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Надвірнянська районна рада та територіальні громади Надвірнянщини активно включилися у процес написання проектів на цей Конкурс, основними завданнями якого є: поглиблення співпраці органів місцевого самоврядування, суб’єктів підприємницької діяльності та громадських організацій у розробці і реалізації проектів та програм розвитку місцевого самоврядування; узагальнення та поширення досвіду роботи, спрямованої на розв’язання проблем розвитку місцевого самоврядування; вдосконалення інформаційної політики з питань розвитку місцевого самоврядування; відбір проектів та програм з метою надання фінансової підтримки для розвитку місцевого самоврядування за рахунок коштів обласного бюджету.

Цікавим виявиться для наших краян аналіз участі територіальних громад, їх керівників в обласних конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Переможцями першого обласного Конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з 10-ти поданих проектів стали селищні ради: Битківська – «Розвиток спорту – запорука зростання здорової і сильної нації» (287,973 тис. грн.); Делятинська – «Пам’ять про минуле – досвід для майбутнього» (80,880 тис. грн.); Ланчинська – «Покращення побутових умов у Ланчинській ЗОШ І-ІІІ ст.» (78,785 тис. грн.).

Завдяки реалізації проектів-переможців залучили 447,64 тис. грн. з обласного бюджету, із місцевих бюджетів, від організацій-партнерів. Громада Биткова отримала сучасний спортивний майданчик зі штучним покриттям, у Делятині капітально відремонтували музей Марка Черемшини, у Ланчинській ЗОШ І-ІІІ ст. встановили теплий туалет.

У другому такому конкурсі взяли участь проекти від 6-х територіальних громад, серед яких переможцями стали проекти: Ланчинської селищної ради – «Повноцінне харчування – запорука здоров’я підростаючого покоління» (171,18 тис. грн.), у т. ч. 75 тис. грн. – з обласного бюджету, 26,179 тис. грн. –із місцевого бюджету і 70 тис. грн. – від організацій-партнерів; сільських рад: Цуцилівської – «Розчистка русла річки Млинівка с. Цуцилів, захист громади від повеней та виховання бережливого ставлення до природи рідного краю» (62 тис. грн.), у т. ч. 30 тис. грн. – з обласного бюджету, 6 тис. грн. – із місцевого бюджету і 26 тис. грн. – від організацій-партнерів, а також Білоославської – «Здоров’я нації» (83,81 тис. грн.), у т. ч. 70 тис. грн. – з обласного бюджету, 7,5 тис. грн. – із місцевого бюджету і 2,807 тис. грн. – від організацій-партнерів.

У результаті залучили 316,99 тис. грн., що уможливило капітальні ремонти Ланчинської шкільної їдальні та Білоославського ФАПу, розчистити русло річки Млинівка у Цуцилові та благоустроїти території. За інформацією дирекції обласного Конкурсу, за станом на 14 червня ц. р. проекти від територіальних громад Надвірнянщини виконані повністю.

На третій обласний Конкурс Надвірнянщина подала 16 проектів, із них 9 – Надвірнянська міська рада. Переможцями визнані проекти сільських рад: Добротівської – «Реалізація проекту енергозбереження в клубі села Добротів» (146,7 тис. грн.), у т. ч. 75 тис. грн. – з обласного бюджету, 5 тис. грн. – із місцевого бюджету і 66,7 тис. грн. – від організацій-партнерів; Гаврилівської – «Дуже люблять дощик Незабудки-квіти, а в садку страждають від дощику дітки» (153,9 тис. грн.), у т. ч. 74,9 тис. грн. – з обласного бюджету, 43 тис. грн. – із місцевого бюджету і 36 тис. грн. – від організацій-партнерів; Молодківської – «Запровадження моделі використання унікальних природних ресурсів та багатої історичної спадщини – як інноваційний розвиток територіальної громади села Молодків» (113,5 тис. грн.), у т. ч. 56,6 тис. грн. – з обласного бюджету, 16 тис. грн. – із місцевого бюджету і 40 тис. грн. – від організацій-партнерів; Зеленської – «Стежками Полковника «Грома» знайомимось з історією визвольних змагань ОУН-УПА на Надвірнянщині» (66,4 тис. грн.), у т. ч. 51,4 тис. грн. – з обласного бюджету, 5 тис. грн. – із місцевого бюджету і 10 тис. грн. – від організацій-партнерів, а також 2 проекти Надвірнянської міської ради – «Створення умов для розкриття творчих здібностей і талантів дітей – найкращі інвестиції в майбутнє нації» (178 тис. грн.), у т. ч. 75 тис. грн. – з обласного бюджету, 103 тис. грн. – із місцевого бюджету та «Забезпечення умов для розвитку нових нетрадиційних видів спорту у місті Надвірній» (103 тис. грн.), у т. ч. 75 тис. грн. – з обласного бюджету, 28 тис. грн. – із місцевого бюджету.

Визнано переможцями першого обласного конкурсу «Краща етнокультурна громада» Делятинську селищну  та Чорнопотіцьку сільську громади і премійовано їх 100 тис. грн. (по 50 тис. грн. кожній громаді на розвиток етнокультури).

За рахунок виграних проектів, які подали на третій обласний згаданий Конкурс, до бюджетів територіальних громад району у цьому році залучать 861,5 тис. грн. У приміщенні Гаврилівського дитсадка «Незабудка» планують замінити старе перекриття даху. Покращаться умови перебування дітей та умови праці в ДНЗ. Метою проекту Добротівської громади є створення умов для нормальної роботи клубу, сільської бібліотеки, аматорських та мистецьких колективів в осінньо-зимовий період. Після реалізації проекту приміщення сільського клубу утеплять і воно матиме сучасне, стійке до погодних умов дахове покриття, що дозволить суттєво зменшити витрати на опалення в бюджеті сільської ради. Збереження і відтворення колишнього вигляду бункера-криївки «Грома» (с. Зелена) дасть змогу зберегти визначну та героїчну пам’ятку національно-визвольних змагань на теренах Надвірнянщини. Актуальність Молодківського проекту в тому, щоб раціонально й ефективно використати унікальний природний скарб Сербиці. Втілення проекту дасть можливість створити нові робочі місця шляхом залучення господарів приватних садиб до розвитку сільського зеленого туризму. В цілому це покращить інвестиційну привабливість села. Можливість будівництва оздоровчого комплексу, який функціонував за часів австро-угорського правління, зумовить розширення соціально-економічного розвитку села та збільшення дохідної частини місцевого бюджету.

Головною метою двох проектів Надвірнянської міської ради є забезпечення належних умов перебування у ДНЗ «Вогник» шляхом запровадження енергозберігаючих технологій, а саме заміні застарілих вікон на сучасні склопакети, а також забезпечення умов для розвитку нових видів спорту в райцентрі та дозвілля молоді, зменшення травматизму шляхом влаштування скейт-парку для заняття екстремальними видами спорту. Зараз у Надвірній спостерігається тенденція збільшення кількості молодих людей, які у вільний час займаються новими екстремальними видами спорту, зокрема, скейтбордингом та BMX. Для цього вони використовують майдан Шевченка у райцентрі, що спричинює збільшення травматизму через різне покриття (гранітна плитка, бруківка), а також до знищення такого покриття. Тому є необхідність облаштування тут спеціально відведеного місця для заняття подібними видами спорту – скейт-парку.

Спільними зусиллями облради, районної ради, територіальних громад та партнерів за результатами конкурсів проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 11 місцевих громад Надвірнянщини уже зреалізували або реалізують проекти, що сприяють не лише розв’язанню актуальних проблем місцевих громад, самостійно вирішити які вони не в змозі, але й розвивають власне ініціативу місцевого самоврядування в районі та області. В умовах недостатнього фінансування державою соціальних програм, програм соціально-економічного розвитку на даний час ініціатива територіальних громад у написанні на обласний згаданий Конкурс є досить вагомою. На виконання проектів-переможців до бюджетів сіл: Цуцилова, Білих Ослав, Гаврилівки, Молодкова, Добротова, Зеленої, селищ: Ланчина, Делятина, Биткова та м. Надвірна залучено майже 1,8 млн. грн. з обласного, місцевих бюджетів та організацій-партнерів.

 

Іван СТЕПНИК,

заступник голови районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!