Газета по-надвірнянськи
 

Інтереси громад області уряд не врахував

12 липня 2013, 16:13 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 689 переглядів

Кабінету Міністрів України

 

Заява

Івано-Франківська обласна рада висловлює свою цілковиту незгоду з безпідставними висловлюваннями Премєр-міністра України Миколи Азарова.

14 червня 2013 року на адресу найвищого представницького органу місцевої влади Івано-Франківської області щодо нібито «процесу гальмування», яке здійснюють «ті політичні сили, які затягують і ставлять під питання енергобезпеку України, збільшення видобутку власного газу або взагалі організацію видобутку, вони працюють проти України і власного народу», а також з його прямими погрозами. «Пішов процес гальмування. Ось питання: обласні ради Львівської та Івано-Франківської областей – що вони роблять? Може, вам вартість газу підняти, якщо ви будете тягти з цим питанням? Я серйозно кажу», – заявив Азаров.

Безпідставність таких звинувачень і погроз на адресу депутатів, політичних сил, представлених в Івано-Франківській обласній раді, та всієї громади області підтверджується відсутністю факту будь-яких спроб блокування або затягування розгляду обласною радою питання щодо розробки Олеського родовища сланцевого газу. Адже лише 13 червня 2013 року на адресу обласної ради надійшов лист (вхідний № 2579/9-153/036), Міністра екології та природних ресурсів України Проскурякова О. А. (вихідний № 9274/06/10-13 від 12.06.2013 р.) і надано весь пакет документів з проектом Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у межах ділянки Олеська, між державою Україна та «Шеврон Юкрейн Б. В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська» на 261 аркуші.

Зазначене питання у встановленому порядку буде внесено до проекту порядку денного чергової сесії Івано-Франківської обласної ради.

Попередньо ознайомившись із матеріалами проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у межах ділянки Олеська, між державою Україна та «Шеврон Юкрейн Б. В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська», депутати обласної ради зауважили, що у тексті Угоди жодним чином не йдеться про роль, місце та права територіальних громад області в розподілі видобутої продукції, не передбачені бюджетні, матеріальні чи соціально-економічні компенсації зі сторони держави Україна.

Обласна рада вкотре звертається до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до законодавства України і передбачення, починаючи з 2014 року, у законах України «Про Державний бюджет України» щорічних гарантованих відрахувань в обласний бюджет Івано-Франківської області у розмірі 50% від загальної суми платежів, отриманих від видобутку в області вуглеводнів.

Також необхідно невідкладно розробити нову або допов­нити існуючу Угоду щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та Івано-Франківською обласною радою від 2010 року, де передбачити і у повному обсязі профінансувати першочергові заходи найактуальніших програм соціально-економічного та культурного розвитку області, а також капітальний ремонт і будівництво нових сучасних автошляхів територією області.

Наполягаємо на погодженні входження до Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у межах ділянки Олеська, між державою Україна та «Шеврон Юкрейн Б. В.» та товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська» однією із сторін, окрім держави України, комунального підприємства обласної ради «ПрикарпатСланцГаз» замість ТОВ «Надра Олеська», у межах відповідної частки видобутої продукції на території області.

Івано-Франківська обласна рада вважає за необхідне запросити компетентних і повноважних представників Кабінету Міністрів України та Міністерства екології і природних ресурсів України для проведення консультацій щодо внесення доповнень і змін до проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у межах ділянки Олеська, між державою Україна та «Шеврон Юкрейн Б. В.» і товариством з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська» в частині частки, прав та обов’язків держави Україна та ТОВ «Надра Олеська» – в інтересах територіальної громади Івано-Франківської області.

Івано-Франківська обласна рада та громада області чекають на вибачення і дезавуювання неприпустимої заяви Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, висловленої ним на адресу Івано-Франківської обласної ради.

Прийнято на двадцять другій сесії

Івано-Франківської обласної ради

25 червня 2013 року.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!