Газета по-надвірнянськи
 

Із вибухонебезпечними предметами – обережно!

26 липня 2013, 17:04 | Рубрика: Закон, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 594 переглядів

Усі боєприпаси (артилерійські міни, снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, ручні гранати та інше) споряджають вибуховими речовинами і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу та при іншому механічному або тепловому впливі. Утворенні під час вибуху гази з величезною силою розривають металевий корпус боєприпасу  на багато осколків, які розлітаються на всі боки, наносять ураження на значну відстань від місця вибуху. Вибухові речовини у боєприпасах – хімічні з’єднання різного кольору: від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після тривалого перебування у воді або землі вони не втрачають здатності вибухнути, а в деяких випадках хімічно взаємодіючи з металевим корпусом боєприпасу, утворюють новий вид дуже чутливої вибухової сполуки.

Якщо такі предмети знайдено у населеному пункті (на пляжі, в саду, на дорозі), необхідно виставити тимчасову охорону і негайно сповістити органи місцевого самоврядування, міліцію, Державну службу надзвичайних ситуацій за тел. 101.

Керівники установ, підприємств, навчальних закладів та інших організацій при отриманні оповіщення (інформації) про виявлення на їх території таких предметів, зобов’язані негайно їх огородити, виставити охорону і сповістити в Державну службу надзвичайних ситуацій або міліцію.

 Ігор ПАНЬКОВ,

заступник начальника-начальник сектору

цивільного захисту районного відділу УДСНС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!