Газета по-надвірнянськи
 

Їдеш за кордон – готуйся до митного контролю

19 липня 2013, 15:49 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 632 переглядів

Почався період відпусток, багато людей щодня перетинає кордон. Напевно, багатьом знайоме не дуже приємне відчуття, що виникає під уважним поглядом співробітника митниці, навіть коли абсолютно впевнений, що не везеш з собою нічого забороненого або понад норми. Але мимоволі вагаєшся: а що є забороненим? Яка норма? Раптом щось змінилося з минулої відпустки? Звичайно, щоб уникнути непорозумінь, ліпше знати заздалегідь усі ці подробиці.

А непорозуміння можуть бути серйозні. Не раз доводилося спостерігати, як обурених і розгублених співгромадян зсаджували на кордоні з автобуса або поїзда – до з’ясування. У таких випадках, за словами митників, лише професійні контрабандисти зберігають цілковитий спокій. Звичайні люди обурюються, намагаються переконати, що заборонені або незадекларовані речі везли з собою через необізнаність. Напевно, так – але незнання законів і правил не звільняє від відповідальності. І відпустка може бути безнадійно зіпсована.

– Не завжди подорожі під час відпустки проходили без пригод, – згадує підприє­мець Микола з Надвірної. – Пам’ятаю, одного разу довелося довго пояснювати російським митникам, що невелика копія картини сучасного українського художника, яку віз із собою, належить мені особисто, не є історичною і культурною цінністю, що це – подарунок партнерам по спільному підприємству. Ледве пропустили! Але тоді правила тільки встановлювали, ніхто достеменно не знав, що можна, що не можна… Зараз таких проблем, як правило, вже не виникає. Дійсно, митна служба багато робить для полегшення режиму перетину кордону. Одним із напрямків цієї роботи є своєчасне і повне інформування мандрівників. Багатьох, наприклад, цікавить, який порядок перевезення особистих речей? Чи потрібно їх декларувати? І які речі митники вважатимуть особистими, а які ні?

У Головному управлінні Міндоходів в Івано-Франківській області повідомили, що згідно із нормами чинного Митного кодексу України особисті речі, що переміщуються громадянами через кордон України, підлягають декларуванню усно або, за бажанням власника, письмово, і з них не стягуються митні платежі. Перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей, також встановлено Митним кодексом. Це, наприклад, товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби (у розумній кількості, тобто у такій, що забезпечує потреби однієї особи на період­ поїздки); це одяг, білизна, взуття, прикраси (що мають ознаки використання).

Цікаво, що в переліку вже є предмети, котрі з’явилися у широкому вжитку не так давно. Зокрема, це електронні книги – особистими речами їх визнають тільки у кількості двох одиниць (зрозуміло, що йдеться про електронні «читалки», адже самих книг у них може бути закачано безліч). Те саме стосується мобільних і супутникових телефонів – не більше двох на кожного, третій вже не буде визнаний особистою річчю. А ось переносний телевізор або радіоприймач може бути тільки один. Отже, варто уважно прочитати перелік, перш ніж вирушити у дорогу.

В`ячеслав ХАРЧЕНКО.

 

 

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!