Газета по-надвірнянськи
 

Компромісне рішення знайдено

5 липня 2013, 16:19 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 669 переглядів

Тридцять третя сесія Надвірнянської міської ради, що не відбулася 20 червня, розпочала свою роботу в останній робочий день 27 червня ц. р. Якраз минуло 40 днів із часу відходу у Вічність Правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколи Сімкайла. Депутати спільно з іншими учасниками сесійного зібрання помолилися за упокій душі спочилого у Бозі Владики.

Після затвердження порядку денного з доповненнями депутати приступили до розгляду Положення «Про розміщення та порядок облаштування літніх торгових майданчиків у м. Надвірна». Секретар міської ради Тарас Пекарський стисло поінформував про весь підготовчий процес цього важливого документу, який позитивно оцінили й рекомендували прийняти за основу на недавніх громадських слуханнях, про що детально розповідала «Народна Воля».

І хоча з першого разу (депутати змушені були зробити тривалу перерву для консультацій) Положення затвердити не вдалося, все ж після узгоджень своїх позицій, ближче до обіднього часу, на сесії таки вирішили затвердити його, обмеживши дію п. 4.6 цього Положення до 1 січня 2015 року. Це уможливить підприємцям самим протягом відведеного їм часу впорядкувати свою діяльність згідно з вимогами Положення.

Таке рішення запропонував автор-розробник Положення, керівник профільної депутатської комісії Ігор Дем`янчук. Депутати проголосували за таку пропозицію, а також у цілому за Положення.

Для довідки. Пункт 4.6, що став на деякий час «каменем спотикання» і «вибив із колії» депутатів, передбачає, що «в окремих випадках розміщення літніх торгових майданчиків при неможливості дотримання вимог п. 3.6 цього Положення можливе винятково при умові позитивної рекомендації постійно діючої депутатської комісії з охорони громадського правопорядку і роботи підприємств торгівлі та відсутності письмових заперечень третіх осіб на дату розгляду питання сесією міської ради». Згідно з п. 3.6 «літні торгові майданчики забороняється розміщувати поруч із фасадами культових споруд; ближче, ніж 100 м до території (огорожі) шкіл та інших навчально-виховних закладів (крім літніх торгових майданчиків, де не торгують слабоалкогольними напоями); ніж 20 м до перехрестя вулиць; ніж 20 м в обидва боки по тротуару від зупинки громадського транспорту; на газонах, клумбах».

***

У традиційному звіті про діяльність міської ради в міжсесійний період міський голова Зіновій Андрійович зупинився на актуальних питаннях функціонування господарки міста, забезпечення життєдіяльності територіальної громади. Найболючішою проблемою залишається зупинка роботи відділення казначейства, що, за словами керівника Надвірної, взагалі «паралізує» всі заходи з виконання плану соціально-економічного розвитку міста, у т. ч. й надходження довгоочікуваних 3 млн. грн. з обласного екологічного фонду. Також міський голова повідомив депутатам про участь міста у конкурсі інвестиційних проектів Євросоюзу вартістю понад 200 тис. євро. Перемога у цьому проекті уможливить облаштувати на теренах Надвірної сміттєсортувальну лінію, вдосконаливши роздільний збір сміття тощо.

Не оминув увагою Зіновій Андрійович і недавні прикрі випадки, пов`язані з крадіжками горщиків з квітами, встановленими обабіч центральних вулиць міста. Такі факти викликали велике обурення як влади міста, так і більшості свідомих надвірнянців. Та, незважаючи на такі події, звіт міського голови позначений заодно і деяким оптимізмом. Усно і письмово міського голову запевнили в «Облавтодорі» та в ОДА, що до 24 серпня ц. р. полагодять капітально всі некомунальні вулиці Надвірної. Для більшої впевненості депутати міської ради запропонували зустрітися зі своїми колегами з облради, а у випадку зволікання з ремонтом доріг до середини липня збирати громаду міста й радитися як діяти далі… Зрештою, всі вимоги відображені у зверненні громади щодо незадовільного і критичного (непроїзного) стану автомобільних доріг (вулиці Мазепи, Грушевського, Чорновола, Соборна) у м. Надвірна, які відносяться до компетенції служби автодоріг Івано-Франківської області.

***

Депутати позитивно обговорили клопотання релігійної громади Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії УГКЦ про виділення коштів на оновлення озвучення в соборі.

***

У рамках реалізації стратегічного розвитку центральної частини міста депутати підтримали ідею міського голови облаштувати у сквері біля будинку культури (зі сторони ринку «Візняки», де зараз паркують автомобілі) та встановити погруддя легендарним борцям за самостійність України надвірнянцям Марті й Мирону Свідрукам.

***

Оголошено депутатське звернення Володимира Гринішака з приводу стихійної торгівлі біля промислового ринку, а також спільне звернення депутатське та УПЦ КП – про необхідність систематичного косіння трави на території церкви.

***

Обговорено цілу низку фінансових питань.

Депутати затвердили Порядок відрахування до міського бюджету частини чистого прибутку (13 відс. доходу) комунальними підприємствами комунальної власності громади Надвірної.

Широкий блок змін внесено у План соціально-економічного розвитку міста на 2013 р.

Рішенням сесії для КП «Надвірнашляхбуд» безкоштовно передали 20 тонн асфальту від ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

Заява ТзОВ «Струмок» щодо надання згоди на зменшення розміру орендної плати за користування  ЦМК опалювальної котельні і приміщення ЦТП на вул. Княгині Ольги, 9 для позитивного розгляду не набрала потрібної кількості голосів.

***

На сесії обговорено й прийнято рішення з інших питань. У сесійному засіданні взяв участь депутат обласної ради Василь Попович.

 

Інформація

Надвірнянської

міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!