Газета по-надвірнянськи
 

Німці посприяють «Горганам»

5 липня 2013, 16:30 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 682 переглядів

У п’ятницю, 28 червня, у Надвірну з робочою поїздкою приїхали представники Банку реконструкції та розвитку Німеччини у складі директора KfW Бюро в Україні Гуннара Вельхольца, менеджерів проектів Департаменту з енергетики і природних ресурсів, Східна Європа/ Кавказ/ Центральна Азія, KfW, Франкфурт-на-Майні Франка Мьоршеля та Андреаса Вайтцеля. Їх супроводжував заступник директора Департаменту заповідної справи Міністерства екології і природних ресурсів України Ігор Іваненко. Сама презентація природного заповідника «Горгани» відбулася за участі його директора Василя Кисляка, голів РДА та районної ради Юрія Касіянчука і Василя Поповича, депутатів районної ради головного інженера ДП «Надвірнянський лісгосп» Івана Кузюка та Андрія Гуцька, Зеленського сільського голови Віталія Хопти. 

Зустріч відбулася у рамках угоди між урядами України і Німеччини  щодо питань із охорони природного фонду. Як зазначив Ігор Іваненко, її підписали ще у 1993 році. – Ця нарада присвячена погодженню конкретних заходів, які мають увійти до українсько-німецького проекту. Основна мета – підтримка національних природних парків та заповідників України і ПЗ «Горгани» є одним із кандидататів на участь у цій програмі.

Директор ПЗ «Горгани» Василь Кисляк ознайомив з історією його створення, зазначивши, що він функціонує уже 16 років. – Протягом цього часу ми були і є учасниками різних міжнародних проектів і вносимо свою лепту у збереження природозахисного фонду. Стикаємося із проблемами у своїй роботі, та нам завжди готове допомогти керівництво РДА і районної ради. Бо робимо спільну справу щодо майбуття України. Непоганими є і відносини із місцевими громадами. Ми створили еколого-християнську школу і маємо ще багато задумів.

Голова районної ради Василь Попович відзначив, що участь ПЗ «Горгани» у цьому проекті передбачає виділення коштів, але це не є для нас основним моментом. – Головним є спілкування із представниками Європи для того, щоб ми могли більше розповісти про наші Карпати. Ми вміємо шанувати і любити природу та знаходимо фінансові ресурси, щоб оберігати природу для наступних поколінь. Горгани є унікальною природною лабораторією. За словами голови РДА Юрія Касіянчука, питання збереження і розмноження представників флори і фауни, які є в заповіднику, є дуже актуальними. – На території Зеленської сільської ради планують створити так звану «зелену школу», яка матиме навчально-виховний і просвітницький характер. Органи місцевого самоврядування доволі плідно співпрацюють із природним заповідником.

Менеджер проектів Франк Мьоршель мовив, що метою їхнього приїзду є наочно ознайомитися із заповідними  територіями, з їхніми проблемами і куди, передусім, треба спрямувати інвестиції. – Природний заповідник «Горгани» залишив приємні враження. У вас великі можливості щодо збереження природного потенціалу. В Україні функціонує багато природних парків і заповідників, але їхнє фінансування із держбюджету є обмеженим.

Делегація відвідала масиви природного заповідника«Горгани», де зуміла оцінити велич і красу карпатської природи. Гості залишилися приємно враженими від побаченого.

Сподіватимемося, що саме ці вливання від німецьких платників  послуговуватимуть на благо природозахисного фонду України.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

 

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!