- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Німці посприяють «Горганам»

Posted By Модератор On 05.07.2013 @ 16:30 In Природа | No Comments

У п’ятницю, 28 червня, у Надвірну з робочою поїздкою приїхали представники Банку реконструкції та розвитку Німеччини у складі директора KfW Бюро в Україні Гуннара Вельхольца, менеджерів проектів Департаменту з енергетики і природних ресурсів, Східна Європа/ Кавказ/ Центральна Азія, KfW, Франкфурт-на-Майні Франка Мьоршеля та Андреаса Вайтцеля. Їх супроводжував заступник директора Департаменту заповідної справи Міністерства екології і природних ресурсів України Ігор Іваненко. Сама презентація природного заповідника «Горгани» відбулася за участі його директора Василя Кисляка, голів РДА та районної ради Юрія Касіянчука і Василя Поповича, депутатів районної ради головного інженера ДП «Надвірнянський лісгосп» Івана Кузюка та Андрія Гуцька, Зеленського сільського голови Віталія Хопти. 

Зустріч відбулася у рамках угоди між урядами України і Німеччини  щодо питань із охорони природного фонду. Як зазначив Ігор Іваненко, її підписали ще у 1993 році. – Ця нарада присвячена погодженню конкретних заходів, які мають увійти до українсько-німецького проекту. Основна мета – підтримка національних природних парків та заповідників України і ПЗ «Горгани» є одним із кандидататів на участь у цій програмі.

[1]

Директор ПЗ «Горгани» Василь Кисляк ознайомив з історією його створення, зазначивши, що він функціонує уже 16 років. – Протягом цього часу ми були і є учасниками різних міжнародних проектів і вносимо свою лепту у збереження природозахисного фонду. Стикаємося із проблемами у своїй роботі, та нам завжди готове допомогти керівництво РДА і районної ради. Бо робимо спільну справу щодо майбуття України. Непоганими є і відносини із місцевими громадами. Ми створили еколого-християнську школу і маємо ще багато задумів.

Голова районної ради Василь Попович відзначив, що участь ПЗ «Горгани» у цьому проекті передбачає виділення коштів, але це не є для нас основним моментом. – Головним є спілкування із представниками Європи для того, щоб ми могли більше розповісти про наші Карпати. Ми вміємо шанувати і любити природу та знаходимо фінансові ресурси, щоб оберігати природу для наступних поколінь. Горгани є унікальною природною лабораторією. За словами голови РДА Юрія Касіянчука, питання збереження і розмноження представників флори і фауни, які є в заповіднику, є дуже актуальними. – На території Зеленської сільської ради планують створити так звану «зелену школу», яка матиме навчально-виховний і просвітницький характер. Органи місцевого самоврядування доволі плідно співпрацюють із природним заповідником.

Менеджер проектів Франк Мьоршель мовив, що метою їхнього приїзду є наочно ознайомитися із заповідними  територіями, з їхніми проблемами і куди, передусім, треба спрямувати інвестиції. – Природний заповідник «Горгани» залишив приємні враження. У вас великі можливості щодо збереження природного потенціалу. В Україні функціонує багато природних парків і заповідників, але їхнє фінансування із держбюджету є обмеженим.

Делегація відвідала масиви природного заповідника«Горгани», де зуміла оцінити велич і красу карпатської природи. Гості залишилися приємно враженими від побаченого.

Сподіватимемося, що саме ці вливання від німецьких платників  послуговуватимуть на благо природозахисного фонду України.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

 

 


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2013/07/nimtsi-pospryyayut-horhanam/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/07/IMG_2108.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.