Газета по-надвірнянськи
 

Нова процедура державної реєстрації речових прав

19 липня 2013, 15:57 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 571 переглядів

Із 1 січня 2013 р. процедура державної реєстрації прав (ДРП) стає простішою та зручнішою для власників, користувачів нерухомого майна. Її проводять державні реєстратори та нотаріуси. Спрощено цю процедуру можна відобразити у трьох етапах: подання документів заявником і отримання картки прийому заяви та їх обтяжень; державна реєстрація ДРП (за відсутності підстав для відмови у її проведенні або зупиненні, чи зупиненні розгляду відповідної заяви); отримання документів про ДРП заявником.

Звертатися до нотаріусів у таких випадках: проведення ДРП власності перед вчиненням певної нотаріальної дії, у разі якщо реєстрацію такого права власності проведено відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, тобто до 1 січня 2013 року;  проведення ДРП у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва.

ДРП власності у першому випадку проводить нотаріус виключно у період встановлення нової системи реєстрації. За наявності відомостей про право власності на нерухоме майно у Державному реєстрі прав, нотаріус проводить ДРП виключно у результаті вчинення нотаріальної дії.

Звертатися до реєстраційних служб за проведенням ДРП у таких випадках: законом передбачено проведення ДРП з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно; проведення ДРП на підставі рішень органів влади, зокрема, на підставі рішення суду, органів прокуратури, податкових органів, органів місцевого самоврядування; проведення ДРП, які виникли до 1 січня 2013 року та не зареєстровані відповідно до законодавства, яке діяло на час їх виникнення.

Право власності та інші речові права на нерухоме майно реєструють за місцезнаходженням такого майна, а обтяження речових прав на нерухоме майно – у будь-якій реєстраційній службі.

У випадку ДРП власності на новостворену земельну ділянку особа після ДРП в органах земельних ресурсів може подати документи до реєстраційної служби для ДРП власності самостійно або через державного кадастрового реєстратора.

При поданні документів через державного кадастрового реєстратора документи за результатом такої реєстрації отримувати у нього ж.

Іван ВОЙТАШЕК,

державний нотаріус

районної державної

 нотаріальної контори.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!