Газета по-надвірнянськи
 

Нове – у Пенсійному фонді

26 липня 2013, 17:01 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 677 переглядів

1 липня ц. р. набрав чинності Закон України від 14 травня 2013 р. № 231-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» (далі– Закон № 231), яким урегульовано питання щодо зарахування до страхового стажу часу перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Починаючи з липня цього року, платниками єдиного внеску визначено також підприємства, установи, організації, фізичних осіб, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, а також осіб, які перебувають у відпустці та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, котрі використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховують єдиний внесок у розмірі 33,2 % суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та утримують єдиний внесок у розмірі 2 % таких сум з осіб, які перебувають у відпустці та отримують таку допомогу.

Зазначені суми нарахованого та утриманого єдиного внеску платник відображає у звітності до Пенсійного фонду і вони підлягають сплаті за календарний місяць, в якому їх нараховано, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, котрі зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

У зв’язку з набранням чинності вищезазначеного Закону Пенсійний фонд України   розробив проект постанови правління Пенсійного фонду України «Про внесення змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України щодо нарахування та сплати єдиного внеску з сум допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами»,  який  направлено  на  погодження міністерствам,  сторонам соціального діалогу та розміщено на веб-сайті Пенсійного фонду України.

 

Відділ обліку надходження платежів

управління Пенсійного фонду

в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!