Газета по-надвірнянськи
 

Нові інструменти ефективності зайнятості населення, регулювання ринку праці

26 липня 2013, 17:12 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 768 переглядів

Важливим показником ефективності державного управління, конкурентноспроможної економіки та забезпечення гідного життя населення країни є  покращення ситуації на ринку праці, розв’язання проблеми безробіття та підвищення зайнятості населення. На це спрямований новий Закон України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2013 р. № 5067-VI, який вступив у дію із 1 січня ц. р. і розроблений на підтримку соціальних ініціатив Президента України.

 З метою інформування роботодавців про низку важливих новацій, що стосуються основних фігурантів ринку праці (роботодавців та найманих працівників, молоді, яка розпочинає трудову діяльність та громадян старшого віку) 23 липня ц. р. у Надвірнянському райцентрі зайнятості відбулось засідання «круглого столу» на тему «Нові інструменти ефективності зайнятості населення, регулювання ринку праці».

Керівництво районної служби зайнятості Оксана Гладиш – заступник директора, Леся Сметана – начальник відділу взаємодії з роботодавцями, Ганна Дутчак – начальник відділу активної підтримки безробітних, Назар Грицюк – юрист, ознайомили присутніх із новаціями у законодавстві.

Новий Закон «Про зайнятість населення» спрямовано на зменшення фінансового навантаження за умови здійснення роботодавцями заходів щодо сприяння зайнятості населення. Закон гарантує роботодавцю три види виплати компенсації фактичних виплат роботодавця на сплату єдиного внеску за відповідну особу. Зокрема, 100% фактичних витрат зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу компенсують роботодавцям, які працевлаштовують на строк не менше двох років безробітних, направлених центром зайнятості, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності, перелік яких встановлено Кабінетом Міністрів України. Компенсацію надають при умові працевлаштування безробітного із соціально незахищених громадян, направлених центром зайнятості відповідно до ст. 14 Закону «Про зайнятість населення». Третій вид: якщо він протягом 12 календарних місяців забезпечував створення робочих місць, працевлаштовував на них робітників і протягом цього періоду щомісяця виплачував їм зарплату в розмірі не менше трьох мінімальних заробітних плат.

Крім того, держава бере на себе обов’язок сприяти підвищенню конкурентоспроможності громадян на ринку праці, підтримувати молодих фахівців, сприяти професійному навчанню та орієнтації. Так, особи старше 45 років зі страховим стажем від 15 років мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера, який надає право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації в навчальних закладах чи в роботодавця для підтримання їх конкурентоспроможності.

Молоді фахівці, які отримали освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований працівник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст», із 1 січня 2013 р. отримали право проходити стажування на підприємствах до 6 місяців із унесенням даних про стажування у трудову книжку.

Привабливою для молоді виглядає можливість отримання одноразової адресної допомоги в десятикратному розмірі мінімальної зарплати за рахунок коштів Державного бюджету України та отримання житла працівником, котрого залучають до роботи за відповідною професією (спеціальністю) у селах і селищах за умови укладення трудового договору на строк не менше трьох років із роботодавцями, що розташовані в таких населених пунктах.

За новим законодавством роботодавці самостійно розраховують 5% квоту для працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, враховуючи чисельність громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що  неконкурентоспроможні  на ринку праці.

Начальник управління Пенсійного Фонду України у районі Ігор Пацак зупинився на порядку сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, питання вчасності подання звітності.

Начальник управління економічного розвитку та торгівлі РДА Василь Уніят поінформував про переваги ЗУ «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», який вступив у дію із 6 вересня 2012 р. Даний закон спрямований на створення умов для активізації інвестиційної діяльності шляхом концентрації ресурсів держави на пріоритетних напрямах розвитку економіки з метою запровадження новітніх та енергозберігаючих технологій, створення нових робочих місць, розвитку регіонів. Розповів про діяльність місцевої виконавчої влади для полегшення роботодавцям діяльності суб’єктам господарювання.

  Представник обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Дмитро Юхменко поінформував, що на сьогодні відділення Фонду має право і можливість надавати роботодавцям  фінансову допомогу у вигляді дотації на створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів; безвідсоткову позику зі строком повернення до трьох років, а також роз’яснив порядок подачі обов’язкової звітності до Фонду.

Засідання «круглого столу» відбулося у жвавому обговоренні, всі нюанси закону в доступній формі висвітлили і роз’яснили. Учасники засідання почерпнули нові знання, які в подальшому сприятимуть покращенню ситуації на ринку праці району.

 Районний центр

зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!