Газета по-надвірнянськи
 

Особливості порядку держреєстрації

12 липня 2013, 15:40 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 613 переглядів

На законодавчому рівні визначено особливості державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності і доповнення до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень». Передбачено, що державна реєстрація права власності держави чи територіальної громади (в особі органу місцевого самоврядування) на земельну ділянку проводиться одночасно з державною реєстрацією похідного речового права на неї, у т. ч. при поновленні чи внесенні змін до існуючих договорів, за якими раніше виникли похідні речові права.

При цьому, у разі необхідності здійснення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, похідних від права власності (зокрема: право оренди, право постійного користування, право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзису), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцію), сервітуту) правонабувачеві (орендареві, користувачеві земельної ділянки) необхідно подати до органу державної реєстрації прав разом із заявою про реєстрацією похідного речового права рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у відповідне користування. Окрім того, необхідно надати витяг із Державного земельного кадастру, який видає державний кадастровий реєстратор відповідного структурного підрозділу Держземагентства за результатом внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Звертаємо увагу, що законодавчо не передбачено необхідності органу державної влади чи органу місцевого самоврядуваня особисто звертатися до органу державної реєстрації прав з метою проведення державної реєстрації прав, а відповідну заяву про реєстрацію права власності держави чи органу місцевого самоврядування має право подати особа, якій така земельна ділянка передається  в користування на підставі похідного речового права – правонабувач (орендар, користувач тощо) одночасно з заявою про реєстрацію похідного речового права. Зазначену реєстрацію права власності держави чи територіальної громади на земельну ділянку здійснюють безкоштовно. Реєстрацію іншого речового права оплачує заявник згідно з чинним законодавством. Строк реєстрації – 14 робочих днів.

Ігор НАСАДЮК,

головний спеціаліст відділу держреєстрації речових прав на нерухоме майно

реєстраційної служби

райуправління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!