Газета по-надвірнянськи
 

Про тих, котрі без даху над головою

5 липня 2013, 16:08 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 690 переглядів

Загальні засади соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей визначає Закон України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей». Він забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, які спрямовані на реалізацію бездомними особами і безпритульними дітьми прав і свобод, передбачених Конституцією та законодавством України, створює умови для діяльності громадських та благодійних організацій, що працюють у сфері соціального захисту населення.

Бездомність – соціальне становище людини, зумовлене відсутністю в неї будь-якого житла, призначеного та придатного для проживання. Бездомна особа – особа, яка перебуває у соціальному становищі бездомності. До бездомних осіб належать безпритульні особи та особи, які мають притулок. Безпритульна особа – повнолітня особа, яка проживає на вулиці, у парках, підвалах, під’їздах будинків, на горищах, об’єктах незавершеного будівництва, в інших місцях, непризначених та непридатних для проживання, у т. ч. житлових приміщеннях, що перебувають в аварійному стані. Безпритульні діти – діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім’ю або дитячі заклади, де вони виховувалися, і не мають певного місця проживання.

Бездомні особи і безпритульні діти мають всі права і свободи, закріплені Конституцією і законами України. Вони зобов’язані також дотримуватися Конституції і законів України, шанувати традиції та звичаї народу. Бездомні громадяни зобов’язані надавати достовірну інформацію щодо наявності у них житла та іншу інформацію, спрямовану на розв’язання їхніх життєвих проблем.

З метою створення необхідних умов для забезпечення прав та свобод бездомних осіб і безпритульних дітей впроваджують їх облік. Облік безхатченків за місцем їх проживання або місцем перебування ведуть відповідні заклади для бездомних осіб: центри обліку, створені органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади.

Заклади для бездомних осіб і безпритульних дітей – це соціальні заклади, діяльність яких спрямована їм на допомогу, їх підтримку та повернення до життя у суспільстві як повноправних його членів.

Такими закладами соціального захисту для бездомних осіб є: будинок нічного перебування; центр реінтеграції бездомних осіб; соціальний готель; інші заклади, що надають послуги безхатченкам.

Із 16 лютого 2007 р. у м. Івано-Франківську функціонує будинок нічного перебування на вул. Млинарська, буд. 2А (створений рішенням Івано-Франківської міської ради X сесії п’ятого демократичного скликання від 7.12.2006 року «Про створення будинку нічного перебування»). Для розв’язання проблеми бездомності соціальні працівники проводять соціальні патрулювання, а також інформаційно-консультаційні бесіди та зустрічі з представниками релігійних громад із відвідувачами закладу.

Цей заклад надає такі соціальні послуги: санпропускник, дезкамера, первинний огляд медичної сестри, харчування у БФ «Карітас», гуманітарна допомога, працевлаштування, вироблення документів (паспорт, реєстрація, пенсія, група інвалідності, ліжко-місце, влаштування в будинок-інтернат, видають довідки про переважне місцезнаходження).

 

Андрій КРЕХОВЕЦЬКИЙ,

начальник управління соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!