Газета по-надвірнянськи
 

Публічна інформація доступна кожному

19 липня 2013, 15:44 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 565 переглядів

Закон України «Про доступ до публічної інформації» дає можливість кожному громадянину, незалежно від того, стосується його ця інформація чи ні, отримати будь-яку публічну інформацію відносно рішень, які приймають органи влади чи чиновники. Таким чином у журналістів, як представників четвертої влади, у громадських діячів, що представляють суспільство, у простих громадян, які активно відносяться до своєї громадянської ролі, з’являється дієвий інструмент для отримання від чиновників важливої інформації. Закон України «Про доступ до публічної інформації», дає можливість звичайному громадянину упродовж п’яти діб дізнатись, приміром, що зашифровано у платежі за комунальні послуги, чому відключена гаряча вода, що планують будувати поруч із будинком – парковку чи заправку, якої якості вода подається у водопровід, як розподіляються кошти місцевого бюджету: скільки витрачається на школи, дитячі садки, лікарні та поліклініки. І це лише орієнтовний перелік, оскільки тепер громадянин може запросити у будь-якому державному та місцевому органі влади практично будь-який документ, що відображає важливе рішення. Крім того, відтепер кожен за бажанням може не лише бути присутнім на відкритих засіданнях. місцевих рад, а й витребовувати від місцевих адміністрацій копії важливих документів.

Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, та інформації, що становить суспільний інтерес. Така інформаційна свобода дає можливість суспільству брати активну участь в управлінні державними справами.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» одним із суб’єктів владних повноважень та розпорядників інформації є органи прокуратури України. Тобто у разі обгрунтованої заяви про випадки відмови у наданні такої інформації, порушень термінів її надання чи інших неправомірних дій з боку розпорядника публічної інформації прокуратура вживатиме ефективних заходів відновлення порушених прав громадян у даній сфері.

 

Світлана МАРЧУК,

прокурор прокуратури Надвірнянського району,

юрист 3-го класу.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!