Газета по-надвірнянськи
 

Щоб не отруїтися грибами

19 липня 2013, 15:40 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 576 переглядів

Отруєння грибами реєструють у медичних закладах протягом усього року, однак, як підтверджує багаторічний аналіз, пік отруєнь припадає на літо-початок осені. Більшість отруєнь спричинені вживанням пластинчатих отруйних грибів (бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки, дощовики, шампіньйони), які помилково сприймають за їстівні та умовно-їстівні гриби (при розламуванні виділяють молочковий сік дощовики, чорнильний гриб, сморчки та ін.) внаслідок невмілої або неправильної кулінарної їх обробки. Проте чимало випадків отруєнь їстивними грибами, що є підставою вважати причинами отруєнь й інші фактори (місце збирання, вік грибів тощо).

Якщо після споживання грибів почуваєтесья погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких, зокрема, нудоту, блювоту, галюцинації, головний та біль у животі, то негайно викликайте «швидку допомогу». До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини. Навіть при полегшенні фізичного стану обов’язково зверніться до найближчого лікувального закладу. Недоїдені гриби не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути в організмі. Ніякого самолікування!

Щоб уникнути отруєння, ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте; зібрані гриби ще раз ретельно перевірте; перед приготуванням страв гриби необхідно добре промити і обов’язково відварити у підсоленій воді протягом 10-15 хв., а перед сушінням – обтерти вологою тканиною; страви з грибів необхідно зберігати на холоді в емальованому посуді, але не більше ніж 24 год.; не варто вживати гриби вагітним, матерям, що годують дітей груддю, дітям.

Мирослава ВОВК,

помічник лікаря-епідеміолога

 міжрайуправління Держсанепідслужби.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!