Газета по-надвірнянськи
 

Славно вікує Ланчин

19 липня 2013, 16:17 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,419 переглядів

На велике християнське свято Петра і Павла відбулися урочистості з нагоди відзначення чергової річниці від дня заснування селища Ланчин. Щиросердні вітання громаді адресували: директор департаменту економіки ОДА, депутат обласної ради Володимир Попович, голови районної ради та РДА Василь Попович та Юрій Касіянчук, заступник голови райради Іван Степник, Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк. Місцеві аматори сцени підготували концертну програму, в якій відобразили свою любов до землі, яка їх зростила та дала путівку в життя.

Як розповів Володимир Попович, починаючи із 1670-го року, тут мешкало майже 270 людей і до нашого часу чисельність  жителів збільшувалася. Тут видобували сіль, яку відправляли в європейські країни. Ланчин колись був районним центром, а зараз – великий населений пункт, в якому проживають близько 8600 жителів. Тішить те, що селище одне із небагатьох, де помітна динаміка збільшення кількості населення.  Голова районної ради Василь Попович, який є жителем Ланчина, розповів про свої дитячі роки, коли вони тут петрували, духовно збагачувалися і дорослішали. – Незважаючи на всі негаразди та проблеми, люди прагнуть свята. Хотілося би відзначити велику роль громади та підприємців у творенні обличчя Ланчина. Селищна рада – активний учасник конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування не тільки на обласному рівні, а й на всеукраїнському. Вдалося відремонтувати «червону школу», розпочали будівництво їдальні у дев`ятирічній школі. Зроблено дуже багато, але ще треба багато зробити. Сподіватимемося, що зміни відбудуться.

Дати щодо заснування Ланчина різняться, але, як переконаний голова РДА Юрій Касіянчук, це робота істориків, щоб встановити точну дату. – Селище розвивається, воно має власний Прапор, Герб, плідно функціонує освіта та медицина і хоч є дуже багато проблем, та ми у спільній праці їх подолаємо, – зазначив керівник району.

Ще декілька років тому день селища у Ланчині відзначали на Івана Купала, але, зважаючи на позицію більшості ланчинців, які не підтримували проведення такого свята у час посту, то згідно із рішенням виконкому його перенесли на 12 липня. – Немає точної дати заснування мого рідного селища, – зауважив селищний голова Михайло Іванюк, – але чомусь у всіх архівних джерелах про Ланчин згадується липень.

Кращих трудівників удостоїли спільних грамот районної ради та РДА, а також селищної ради – за вагомий внесок у розбудову місцевої соціально-економічної сфери. На сцену піднімалися працівники газового господарства, дошкільного навчального закладу, шкіл, комунального підприємства «Ланком» та інших органів й утворень, які функціонують на території селища. Саме від їхньої праці залежить естетичний вигляд села, комфорт дітей у дошкільному навчальному закладі та школах, затишок у домівках. Самодіяльні артисти та колективи підготували насичену концертну програму, чим неабияк потішили численну громаду, яка зібралася на цьому святі.

Тож нехай і далі у віках квітує щастям та добром Ланчин, нехай оспівується праця їхніх людей, які повернуться із далеких світів у рідні домівки. Зі славними ювілеєм, то ж нехай і далі Ваша історія пишеться золотими нитками достатку.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!