Газета по-надвірнянськи
 

Сплатіть земельний податок

5 липня 2013, 15:59 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 674 переглядів

Статтею 287 Податкового кодексу України встановлено порядок сплати земельного податку громадянами. Нараховують його у розмірі 1 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Якщо її не проведено, то розмір податку визначають за ставками, визначеними ст. 275 ПКУ.

Від сплати земельного податку звільнені: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

У разі несплати передбачено застосування штрафних санкцій: у разі затримки сплати податку до 30 днів – 10%, більше 30 днів – 20% від суми податкового боргу.

У разі виникнення запитань – звертайтеся за тел. 2-22-79.

Про податок на нерухомість

 Із 1 січня цього року в Україні ввели податок на нерухомість, за яким оподатковують квартири та житлові будинки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.  Усі сільські, селищні та міські ради прийняли ставки податку на нерухоме майно.

Для квартир, житловою площею від 120 до 240 кв. м. та житлових будинків від 250 до 500 кв. м, ставка податку – не більше 1% мінімальної заробітної плати за 1 кв.м. (11,47 грн. за 1 кв. м. житлової площі, понад пільговий розмір); для квартир від 240 кв. м. та житлових будинків від 500 кв. м. – 2,7% мін. з/п за 1 кв. м. (30,97 грн. за 1 кв. м. житлової площі, понад пільговий розмір). Громадяни можуть скористатися пільгою зі сплати податку на нерухомість, яку надають тільки на один об’єкт нерухомості за місцем реєстрації або за вибором.

ДПІ у Надвірнянському районі рекомендує звернутись до податкової інспекції з документами, що засвідчують право власності на житлову нерухомість та їх місце проживання, для звірки даних та визначення пільги зі сплати податку.

Детальніше – за тел. 2-22-79.

Увага! «Гаряча лінія» у ДПІ

9 липня 2013 р. із 11-ї до 12-ї год. за тел. 2-22-79 відбудеться сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» з начальником відділу оподаткування фізичних осіб Багрійчук Світланою  Богданівною з питань сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Марія КУПЧАК,

головний державний інспектор з питань інформаційно-комунікаційного

супроводження ДПІ у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!