Газета по-надвірнянськи
 

Сприяємо розвитку підприємництва

5 липня 2013, 16:11 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 718 переглядів

На виконання доручення щодо реалізації у регіонах завдань Президента України щодо створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу та протоколу зустрічі керівництва області з представниками малого та середнього бізнесу у рамках форуму «Бізнес і влада» від 11 березня 2013 р. здійснено ряд заходів.

В управлінні економіки РДА запрацювала телефонна «гаряча лінія» за номером 2-91-12.

Рішенням сесії районної ради від 28 лютого 2013 р. № 439-18/2013 затверджено Програму розвитку малого та середнього підприємництва в Надвірнянському районі на 2013-2014 роки. За станом на 1 квітня ц. р. у районі зареєстровано 3676 суб’єктів малого підприємництва, з них 309 – юридичні особи та 3367 – фізичні особи. Суб’єкти малого бізнесу до бюджетів усіх рівнів сплатили 6,8 млн. грн., що становить 7,2 % від надходжень до зведеного бюджету. На 10 тисяч жителів припадає 27 малих підприємств. Чисельність працівників на малих підприємствах – 1640 чол. Цьогоріч на виконання Програми підтримки малого підприємництва у районному бюджеті передбачено 33,33 тис. грн., із них – 26 тис. грн. на реалізацію проекту «ЕКОНЕТ – мережа економічного розвитку слаборозвиненої транскордонної території» та створення центру розвитку сільського підприємництва у с. Зелена та 7,33 тис. грн. на забезпечення функціонування електронного документообігу та автоматизованого обміну даними шляхом підтримки технічного адміністрування Реєстру документів дозвільного характеру.

Активну участь в підтримці підприємництва надає фонд підтримки підприємництва Надвірнянщини (бізнес-центр), який у першому півріччі ц. р. працював, виходячи з основної місії – сприяти економічному розвитку Надвірнянського району шляхом: надання консультацій та практичної допомоги органам місцевого самоврядування у розробці місцевих проектів, спрямованих на розвиток громад; надання всебічної допомоги підприємцям-початківцям у створенні та організації власної справи, написання бізнес-проектів; залучення інвестицій в економіку району через міжнародну технічну допомогу, створення міжнародного партнерства; проведення навчальних семінарів, тренінгів, курсів тощо.

Спільно з Івано-Франківським бізнес-центром, Калуським центром економічного розвитку  в рамках програми транскордонного співробітництва продовжується  реалізація  проекту  «Мережа економічного розвитку сільських транскордонних територій (ECONET)».Уже проведені три міжнародні торгові зустрічі між підприємцями Надвірнянщини та повіту Марамуреш (Румунія). Працівники Фонду підтримки підприємництва у січні 2013 р. у румунському м. Сеїні взяли участь у п’ятиденному тренінгу з бізнес менеджменту з управління проектом та надання бізнес-консультацій. 29 березня ц. р. відбувся тренінг «Управління ризиками» для підприємців району та бажаючих започаткувати й розширити свій бізнес у сільських громадах. У Зеленій облаштували сільський  бізнес-центр, забезпечений комп’ютерною технікою та офісними меблями. У Зеленській ЗОШ І-ІІІ ст. у січні провели тренінг з питань започаткування бізнесу для старшокласників. Для 15 школярів (учасників тренінгу) організували відпочинок в аквапарку Івано-Франківська.

Спільно з канадськими партнерами реалізовуємо  проект  «Навчання як шлях від бідності (LOWOP)», у рамках якого допомагаємо дітям школи-інтернату у вирішенні життєвих проблем при суспільній адаптації після закінчення школи. Канадська сторона профінансувала   заходи з проведення новорічних та різдвяних свят для дітей-сиріт.

У рамках надання всебічної допомоги підприємцям-початківцям протягом  першого кварталу ц. р. працівники Фонду надали 22 консультації  з питань започаткування бізнесу,  14  підприємців  отримали послуги інформаційного та правового характеру. На курсах іноземних мов навчається  19  краян.

Листи зі своїми пропозиціями усі бажаючі можуть надсилати на електронну адресу РДА: nadvirnaorg@ukr.net.

Протягом 6 місяців ц. р. райцентр зайнятості шляхом надання одноразової виплати допомоги з безробіття для зайняття  підприємницькою діяльністю працевлаштував 18 жителів сільської місцевості. Основними напрямами підприємницької діяльності є: роздрібна торгівля – 9 осіб, вирощування с/г продукції та с/г роботи – 1 особа, надання туристичних послуг – 4, надання перукарських послуг – 1, виготовлення меблів, столярних виробів – 1, надання бухгалтерських послуг – 2 особи.

Із безробітними систематично проводять профорієнтаційну роботу, зокрема, надають профконсультаційні послуги із застосуванням профдіагностичних обстежень з метою визначення здібностей до підприємництва. Проводять інформаційно-роз‘яснювальну роботу з роботодавцями щодо розвитку підприємницької ініціативи в районі.

Протягом січня-червня ц. р. проведено  семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність, а саме: «Як розпочати свій бізнес?» (14 семінарів), « Від  бізнес ідеї – до власної справи» (11 семінарів) та 10 семінарів для жителів села «Ефективне ведення сільського господарства», 11 семінарів з питань організації зеленого туризму.

Щомісячно навчаємо безробітних за програмою «Основи малого підприємництва» в Івано-Франківському центрі профтехосвіти Держслужби зайнятості.

Проводять виїзні акції «Мобільний центр профорієнтації» у села району з метою інформаційно-роз‘яснювальної роботи щодо послуг служби зайнятості, зокрема, надання одноразової виплати допомоги з безробіття для зайняття підприємницькою діяльностю.

 

Тарас ДЕМ`ЯНЧУК,

начальник інформаційно-аналітичного відділу РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!