Газета по-надвірнянськи
 

У Карпатах завершився ІІ Фестиваль-пленер камерної музики karpatyArt

19 липня 2013, 16:15 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 787 переглядів

Упродовж п’яти днів із 26 по 30 червня в Яремчі тривав фестиваль-пленер камерної музики karpatyArt. Жителі Карпат і Прикарпаття мали змогу насолоджуватись високопрофесійними концертами академічної музики. Музиканти з України та Польщі стали окрасою сцени місцевого будинку культури.

Програми концертів фестивалю були надзвичайно цікавими й багатоманітними, охоплювали різні жанри музики – твори сольні, ансамблеві, у супроводі оркестру тощо. Учасники концертів – артисти, які уже зарекомендували себе у музичному світі, молоді музиканти, що тільки починають свою виконавську кар’єру, а також дітки, учні мистецьких шкіл, котрі лише роблять перші кроки у своїй музичній освіті. Наймолодші учасники фестивалю (декому з них ледь виповнилося 5 років!) мали змогу відчути себе солістами завдяки можливості виступати у супроводі струнного ансамблю QuattroCorde. Урочисте відкриття фестивалю karpatyArt відбулося за участі камерного оркестру Harmonіa Nobile з Івано-Франківська.

Серед відомих іменитих артистів, котрі виступали на сцені karpatyArt: піаністка Анна Стемпін-Ясновська, диригент Володимир Ханас (м. Варшава), скрипаль Кирило Стеценко, вокалістка Ірина Поштарюк (м. Київ), віолончеліст Тарас Менцінський, фаготист Андрій Ткачук (м. Львів) та ін.. Брали участь у концертних програмах фестивалю також інструментальні колективи: квартет гітар «Струни душі» (м. Івано-Франківськ), струнний квартет KLMBStringQuartet (м Львів).

Учасники концертних програм мали можливість грати на чудових інструментах австро-німецької фірми Feurich. Три концертні фортепіано і одне піаніно дбайливо доставили з Польщі і люб’язно надали на всі акції фестивалю – концерти, репетиції, лекції.

Фестивальна програма виявилась дуже насиченою. Організатори karpatyArt надзвичайно пишаються, що цього року вдалось запровадити нову для цього краю форму навчання – майстер-класи. Молодь отримала можливість почерпнути знання у провідних спеціалістів – досвідчених музикантів. Під час майстер-класів його керівник розповідав, а що ще більш важливо, показував, як застосовувати на практиці отримані знання. У рамках karpatyArt відбувалися майстер-класи для піаністів, скрипалів, віолончелістів, духовиків та настроювачів фортепіано.

Важливою складовою фестивалю karpatyArt стала музична психотерапія. Упродовж фестивальних днів провели кілька тренінгових зустрічей, під час яких учасники мали змогу взаємодіяти між собою в атмосфері щирості і прийняття. Розмірковували над темами «Музичне мистецтво як шлях до досягнення внутрішньої гармонії», «Музика як потік життя», тощо. Кульмінацією психотерапевтичних занять став «Оркестр інтуїтивної музики», під час якого учасники спілкувалися за допомогою музичних звуків. Долучаючись до процесу творення музики, висловлюючи свої емоції, взаємодіючи у музичному діалозі, кожен міг відчути цілющі властивості музичного мистецтва.

Атмосфера тепла, відкритості і довіри, що панувала на фестивалі karpatyArt, створювала творчий одухотворений настрій, можливість спілкування сприяла близьким і щирим взаємовідносинам. Відвідувачі концертів почерпнули натхнення від музичних композицій, покидали концертні зали переповнені позитивними враженнями та емоціями.

Ідейні засновники karpatyArt – Ігор Прокопюк та Наталя Зубко, молоді та ініціативні музиканти – вбачають велику перспективу даного проекту для обміну і збагачення професійним досвідом між музикантами України та світу, демократизації академічної музики, зменшенням відстані поміж виконавцем та слухачем.

Фестиваль-пленер karpatyArt – це самобутнє й унікальне явище у музичному світі не тільки Карпатського краю, а й України.

 Наталія ЗУБКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!