Газета по-надвірнянськи
 

Василь Скрипничук: «Я хотів би, щоб відносини представницького органу та органів державної виконавчої влади в частині виконання делегованих повноважень суворо базувалися на дотриманні та виконанні норм закону»

12 липня 2013, 16:10 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 615 переглядів

Під час другого пленарного засідання 22-ї сесії Івано-Франківської обласної ради 25 червня ц. р. при заслуховуванні питання про звіт голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка щодо підсумків виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2012 рік і делегованих обласною радою повноважень, голова обласної ради Василь Скрипничук, визнавши добротність підготовки звіту голови ОДА, звернув увагу депутатів і на недостатнє виконання структурами виконавчої влади делегованих обласною радою повноважень.

За його словами, належне виконання делегованих повноважень у своїй сутності є основою взаємовідносин між ОДА та обласною радою: «Обласна державна адміністрація відповідно до чинного законодавства є виконавцем рішень обласної ради, є тією інституцією, яка готує наші рішення, зокрема, з питань бюджету, соціально-економічного розвитку. І є тією інституцією, яка виконує рішення, у т. ч. фінансового та іншого характеру». А тому ті численні запитання, які звучали у сесійній залі під час звіту голови ОДА, у т. ч. й стосовно жахливого стану доріг в області, невиконання бюджету, заборгованості із заробітної плати, є саме делегованими повноваженнями. Якщо проаналізувати стан виконання облдержадміністрацією прийнятих обласною радою рішень, зауважив Василь Скрипничук, то близько 200 з них належним чином просто не виконують. Значна частина із них – внесені самою ж облдержадміністрацією. Із понад 70-ти прийнятих обласною радою програм фінансування у цьому році мають лише близько 30 із них.

«Таким чином, можемо говорити про невиконання обласною державною адміністрацією більшої частини прийнятих обласною радою програм та тих програм, що їх пропонувала сама ОДА. Якщо ми приймаємо їх лише задля того, щоб приймати, а не для того, щоб виконувати, то тут є питання іншого характеру, більше навіть морально-етичного — для чого це приймають?..», – наголосив голова обласної ради.

Окрему увагу Василь Скрипничук звернув на поведінку окремих  чиновників, які, вочевидь, не знаючи або ж ігноруючи норми чинного законодавства, тим самим демонструють не лише власну нефаховість, але й некомпетентність структури, яку вони представляють. «Виходити на сесії обласної ради й говорити про те, що обласна державна адміністрація не збирається виконувати закон – це просто неетично, неправильно, нелогічно і шкідливо для чиновницького здоров’я», – зазначив голова обласної ради. Заступникам голови облдержадміністрації, начальникам департаментів, директорам, керівникам, начальникам управлінь Василь Скрипничук порадив надалі набагато уважніше і відповідальше ставитися до норм чинного законодавства. Депутати, за його словами, мають право заслухати під час пленарного засідання будь-якого начальника й за наявності підстав можуть прийняти щодо кожного з них жорсткі висновки з приводу їх подальшого перебування на зайнятих посадах.

«Я хотів би, щоб відносини представницького органу та органів державної виконавчої влади у частині виконання делегованих повноважень суворо базувалися на дотриманні та виконанні норм закону. Ми приймаємо за вашим поданням рішення – ви його виконуєте. І виконуєте їх беззаперечно, а не з «творчою» пропозицією кожного чиновника, щоби щось не виконати чи не дати кошти на щось…», – підсумував Василь Скрипничук.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!