Газета по-надвірнянськи
 

Як не отруїтися кавуном?

12 липня 2013, 15:52 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 580 переглядів

Ранні овочі та фрукти – це завжди велика спокуса, але, на жаль, і неабиякий ризик для здоров’я. Липневі кавуни та дині, що вже з’явились на ринках та в супермаркетах, можуть бути дуже небезпечними. У ранніх кавунах концентрація нітратів може перевищувати безпечну норму у декілька разів. Особливо шкідливі «нітратні» кавуни і дині для дітей і матерів, які годують груддю.

Визначення кількості шкідливих речовин у фруктах і овочах — процес тривалий навіть в лабораторних умовах. Тому при купівлі не соромтеся перевіряти у продавців дозвільні документи і медичні книжки. А краще все ж почекати ще декілька тижнів до того моменту, коли кавуни достигнуть у природних умовах – не раніше сере­дини серпня.

Варто купувати фрукти тільки в магазинах і на спеціально обладнаних ринках, де дотримуються усі умови зберігання і транспортування.

Простий спосіб перевірити кавун на наявність «сторонніх» речовин: опустити шматочок у холодну кип’ячену воду. Якщо вода забарвиться в рожевий колір, значить у м’якуш додані штучні барвники – такий кавун їсти не можна.

Якщо після вживання кавуна ви все ж відчули погіршення стану здоров’я, необхідно якомога швидше викликати «швидку допомогу». До її приїзду раджу випити дві склянки легкого розчину марганцівки, дві ложки активованого вугілля і проносне. Якщо у виклику «швидкої» необхідності немає, але є ознаки отруєння, все ж не варто нехтувати візитом до лікаря. Гастроентеролог призначить необхідне лікування і допоможе уникнути ускладнень, викликаних отруєнням.

Мирослава КУРТЯК,

помічник лікаря міжрайуправління

Держсанепідслужби.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!