Газета по-надвірнянськи
 

Захищаємо людей у потребі

5 липня 2013, 15:56 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 653 переглядів

Діяльність органів прокуратури України спрямована на всебічне утвердження законності й правопорядку в державі, захист прав громадян та інтересів держави. Особливої уваги заслуговує захист прав соціально незахищеної категорії осіб, як першочерговий та повсякденний обов`язок прокурорів.

На жаль, аналіз прокурорської практики дозволяє стверджувати, що за станом на сьогодні трапляються непоодинокі випадки порушень прав інвалідів, ветеранів війни та праці, осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС, пенсіонерів та інших соціально незахищених громадян на забезпечення житлом, грошовою допомогою, засобами реабілітації та медикаментами. Автоперевізники відмовляють людям з інвалідністю у пільговому проїзді. В управліннях соціального захисту населення ці люди не можуть своєчасно отримати путівку в санаторій, компенсацію за надані соціальні послуги. Ніхто не допомагає їм працевлаштуватися. Не завжди органи влади та місцевого самоврядування, контролюючі структури вживають належних заходів щодо забезпечення умов для безперешкодного доступу до об’єктів житлового та громадського призначення, транспорту, пішохідних переходів. Підприємці ухиляються від сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю. Особливого занепокоєння викликає ситуація, коли проблема стосується дітей-інвалідів – нестворення їм належних умов для відвідування дитячих садків, шкіл, навчальних закладів; коли неповнолітні, котрі перебувають в інтернатах, не отримують належної освіти, відсутня достатня кількість підручників для слабозорих і незрячих дітей та ін.

Ефективна діяльність прокуратури в цьому напрямі можлива лише в якісно налагодженій співпраці з органами державної влади, місцевого самоврядування, громадськими організаціями та безпосередньо самими громадянами. Адже завдяки вчасній поінформованості про факти порушень прав соціально незахищених категорій населення органи прокуратури матимуть реальну можливість вжити усіх передбачених законодавством України заходів задля їх відновлення.

Сподіваємось на активне сприяння кожного, кому відомі факти порушень прав соціально незахищених краян, з метою вжиття прокурором ефективних заходів задля їх відновлення та забезпечення права кожної людини з фізичними та іншими обмеженнями повністю реалізувати свої права, декларовані Конституцією та Законами України.

Світлана МАРЧУК,

прокурор прокуратури Надвірнянського

району, юрист 3-го класу.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!