Газета по-надвірнянськи
 

Засідання громадської ради при УМВС

5 липня 2013, 15:55 | Рубрика: Закон, Кримінал Версія для друку Версія для друку 590 переглядів

20 червня ц. р. з участю керівництва обласної міліції відбулося засідання Громадської ради при УМВС України в Івано-Франківській області, на якому заслухали звернення громадян на адресу Громадської приймальні, яка діє при раді.

Суть звернення жителя м. Івано-Франківська Фейчука В. І. у бездіяльності (на його думку) правоохоронців із розслідування кримінальної справи з приводу загибелі його сина. Заявник розповів, що розслідування з цієї справи кілька разів припиняли. Дивні неув’язки виникали під час слідчих дій. За головною версією, загиблий «випав» з балкону дев’ятого  поверху. – У той же час на перилах того ж балкону дактилоскопічна експертиза не виявила відбитків його пальців. Також є плутанина з особами свідків і понятих, та в їх свідченнях. Думка, що причиною смерті могла стати попередня асфіксія (недостатність кисню у крові і тканинах, із наступним накопиченням в організмі вуглекислого газу) і те, що тіло виявлено на певній віддалі від стіни будинку, дає підстави рідним припускати, що їхньому синові «допомогли» викинутися з такої висоти. Саме тому батько настійливо домагається справедливості, дійшовши аж до Генеральної прокуратури.

Зі слів представників УМВС, розслідування справи поновлено у переддень засідання. Заплановані повторні експертизи із залученням спеціалістів певних напрямків, у т. ч. і по розрахунку та встановленню можливої траєкторії падіння тіла з висоти.

Заслухано й звернення громадянина Поповича В. М., жителя с. Ріпне Рожнятівського р-ну, з приводу загибелі його сина, що сталася торік 31 березня у Рожнятові. Тоді група зловмисників по-звірячому побила 25-річного чоловіка, котрий через якийсь час помер. Також звертається увага на недобросовісне лікування потерпілого в одному з медичних закладів області. За даним випадком уже відбулося досудове розслідування, справу розглядають у суді. Та батьки загиблого вбачають у проведені слідчих дій корисливий умисел, адже до бійки причетні особи, котрі перебувають у родинних зв’язках із впливовими особами у владних та правоохоронних структурах. На початках розслідування справу затягували, мінялися міліціонери, врешті ватагу із 8 забіяк подрібнили, щоб таким чином уникнути «групової» ознаки інциденту. Нині їхні дії кваліфікують як хуліганство, першим двом підсудним покарання визначено до 2000 грн. штрафу. Незважаючи на психологічну складову пережитого, родина згідна на все задля того, щоб правосуддя перемогло. Нині розслідуванню справи дали новий поштовх, планують проведення відповідних слідчих дій, не виключено, що виникне потреба у здійсненні процедури ексгумації тіла.

На засіданні Громадської ради заслухали представника ініціативної групи обманутих пайовиків Сметанюк М. Й. Люди скаржаться на зволікання у реагуванні на їх звернення. Вимагають розслідування дій  забудовника гр. Бондаренка В. В., який заволодів їхніми  400 тисячами доларів. За ці кошти пайовикам ще два роки тому мали передати 13 квартир в одній із новобудов. Зараз будівництво навіть не розпочато, у той же час неіснуючу споруду перепродали уже двічі; внесли суттєві корективи у проект забудови. Зі сторони УМВС цей випадок можливого шахрайства взяли під контроль, а також наголошено, щоб ініціативна група заявників вирішила законодавчо питання щодо повноважень делегованого представника.

Також заслухали заяву жительки м. Івано-Франківська, пенсіонера МВС Віткалової  Л. П.  про неналежний перерахунок її пенсії представниками фінансово-економічного відділу при УМВС в області.

Надійшла відповідь на інформацію Громадської ради при УМВС в області. Спільно з  працівниками Івано-Франківського МВ УМВС виявлено та задокументовано факт незаконного функціонування грального клубу в обласному центрі. Справу внесено у журнал реєстрації досудових розслідувань, реєстраційний № 12013090020000615.

Зараз налагоджують діяльність приймання заяв та звернень до Громадської ради при УМВС та по районах Івано-Франківської області.

 

Михайло АНДРІЙОВИЧ,

член Громадської ради при УМВС в Івано-Франківській обл.,

голова ГО «Асоціація захисту територіальних громад «Надвірнянщина».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!