Газета по-надвірнянськи
 

Депутати стоять перед вибором … «сланцевим»

9 серпня 2013, 12:51 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 635 переглядів

Наприкінці липня голова обласної ради Василь Скрипничук прозвітував перед журналістами Прикарпаття про роботу очолюваного ним представницького органу прикарпатської влади.

Звіт засвідчив: діяльність обласної ради у липні була насиченою й ефективною. Серед знакових подій виокремлені у першій декаді місяця: «круглий» стіл «Конституційно-правовий статус національних меншин в Україні» за участі відомих професорів – правника Василя Костицького, історика Сергія Адамовича, політолога Івана Монолатія, а також представників судових, правоохоронних та органів місцевого самоврядування, депутатів обласної ради; відкриття стадіону у с. Воскресінці на Коломийщині, в якому взяв участь голова обласної ради, а також зустріч Василя Скрипничука з колективом ОДТРК «Карпати», яку привітав із початком мовлення на ФМ-частоті. Друга декада липня розпочалася із засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій, де обговорили питання про внесення змін до кошторисних призначень по обласній раді та до обласного бюджету на 2013 р.

Безпосередньою участю голови обласної ради позначений і національно-патріотичний фестиваль «Яворина» у с. Липа Долинського району, де він спільно з патріотами і націоналістами з усієї України вшанував пам`ять і поклав вінок до пам`ятника Провідникові ОУН Карпатського краю Ярославу Мельнику («Роберт»), котрий із сім`єю та побратимами загинув у бункері на горі Яворина, захищаючись від нападу солдатів НКВС. У рамках реалізації заходів міжрегіональної співпраці три дні на Чернігівщині перебувала делегація представників органів місцевого самоврядування Івано-Франківщини у складі восьми сільських голів із чотирьох районів області, а також керівників і відповідальних працівників відділів обласної ради.

На прес-конференції Василь Скрипничук поінформував про деякі аспекти вдосконалення роботи облради, спрямовані на всебічну відкритість, прозорість та доступність. Із цією метою випускають електронний вісник обласної ради. Також голова обласної ради стисло проаналізував хід реалізації обласних програм розвитку місцевого самоврядування, наголошуючи, що всі подані проекти профінансовані, ініціатива керівників самоврядних органів і територіальних громад відобразилася у матеріальному форматі, залучивши для втілення своїх потреб конкретні фінансові інвестиції. Проте, здавалось би, у такій сприятливій ситуації «знайшлися» зо три десятки сільських і селищних рад, де сільські голови проявили свою інертність, байдужість, не підготувавши жодного проекта, і цим самим позбавили громади реальних коштів, зауважив Василь Скрипничук.

Він також відповів на численні запитання журналістів. Зокрема, щодо ремонту комунальних доріг у Надвірній, а вірніше – зволікання із продовженням цих робіт, на що Василь Скрипничук сказав, що це питання можна через депутатський запит винести на сесію обласної ради 20 серпня ц. р., де роботу ОДА визнати незадовільною з приводу цього. Щодо запровадження розрахунків векселями, то Василь Скрипничук зазначив: – Я бачу тільки реакцію окремих людей на цей Закон. Опозиційні сили у парламенті не голосували за нього. Швидше всього, це – чергова спроба держави замість грошей видати ерзац-гроші. Ніхто від того не збагатиться. Просто є форма розрахунків, яка економіку держави не підніме… Результати побачимо після його виконання. Він підписаний і його треба виконувати.

Під час спілкування з працівниками ЗМІ викристалізувалося ключове питання, що стосується прийняття обласною радою рішення про погодження угоди про видобуток продукції (по сланцевому газу).

Розпорядженням голови обласної ради створена робоча група для опрацювання проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуть у межах ділянки Олеська між державою України та компанією «Шеврон Юкрейн Б. В.». До складу робочої групи ввійшли 50 спеціалістів різних галузей: правники, екологи, геологи, економісти, журналісти, парламентарі й депутати обласної ради. Уже відбулося два засідання. – Із 50-ти подання зробили 9 суб`єктів, до Угоди зібрали 129 поправок, – наголосив Василь Скрипничук. – Суттєві зауваження юридичного характеру і ще суттєвіші – фінансово-економічного, а також екологічної безпеки тієї території, де хочуть видобувати сланцевий газ.

Голова облради проаналізував найпринциповіше зауваження: недотримання під час підготовки проекту Угоди Закону України «Про угоди про розподіл продукції», котрий тлумачить як потрібно готувати Угоду. Стаття 11 ч. 2. цього Закону каже, що проекти таких угод підлягають обов`язковій державній експертизі з фінансових, правових, природоохоронних та інших питань. Обласна рада не отримала актів про такі експертизи. Політичний ризик цього питання Василь Скрипничук вбачає у тому, що: погодити Угоду – значить діяти в інтересах компаній «Шеврон…» і приватної «Надра Олеська», зареєстрованої у Києві. Не погодити її – діяти в інтересах Росії… То ж, вибір у депутатів – «широкий», сумно констатував очільник обласної ради. Загроза економічного характеру наявна, доки там не буде, приміром, «Прикарпаттясланцгаз» або якась інша фірма чи установа, котру створить обласна рада (не приватна: я не хочу працювати ні на київського, ні на донецького, ні на іспанського чи якогось іншого приватника, образно мовив Василь Скрипничук). Якщо це буде комунальна установа (підприємство спільної власності територіальних громад області) і воно стане учасником цієї Угоди, думаю, що депутати погодили б її. Але тільки у випадку, коли економічні інтереси області будуть забезпечені.

Наразі вигоди для Прикарпаття у цьому почині голова обласної ради не помітив і так розставив акценти: газ, який видобуватимуть, йтиме у трубу, а з труби – до нас. Ціну встановлює власник труби. А уряд зараз працює над тим, щоб нашу ГТС передати Росії. Отже: труба, газ і ціни – не наші. Я просив облдержадміністрацію, щоб доручили підготувати інформацію скільки нам треба цієї продукції. Але цього ніхто не говорить… Василь Скрипничук пояснив, чому особисто не голосуватиме, якщо не помітить вигоди для територіальних громад області: – Бо мене спитають люди і я не зможу їм відповісти. Тому, що у мене є гірка практика. Україна зараз видобуває газ і кажуть, що його може вистачити для населення. А що маємо? Видобутий газ «скидуємо» у загальну трубу й отримуємо за високою ціною згідно з угодою, підписаною свого часу з Росією… Але чому газ, який видобувають в Україні, для нас продають за ціною, вищою за європейську?.. Чи не буде так зі сланцевим газом?.. Також екологи серйозно застерігають про можливість на тих територіях техногенних катастроф, починаючи від землетрусів і завершуючи втратою води…

Зрештою, своє слово стосовно Угоди депутати скажуть на сесії обласної ради 20 серпня.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!