Газета по-надвірнянськи
 

Державна програма «Власний дім» у дії

9 серпня 2013, 12:47 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 731 переглядів

31 липня відбувся ознайомчий тур для журналістів у Богородчанський район, де мас-медіа оглянули 4 будинки, побудовані за кошти програми.

Про впровадження програми «Власний дім» розповів заступник голови ОДА Руслан Гусак: – Особливо активізувалася програма за останні два роки, адже один із важливих напрямків роботи Президента України та Уряду – забезпечення житлом сільських мешканців. За цей час в області видано понад 35 кредитів на більше ніж 3 млн. грн. На сьогодні люди активно використовують ці кошти.

Житель с. Скобичівка сільський лікар Микола Олексієнко почав зводити власне помешкання ще у 1994 р. Темпи проведення будівельних робіт, згадує прикарпатець, постійно гальмував брак коштів. Тому з часом родина Олексієнків вирішила взяти кредит за програмою «Власний дім». Отримані грошові суми щоразу витрачали на облицювання, облаштування підлоги, тепер планують газифікувати оселю. – Є гроші й одразу вкладаєш їх у справу, – поділився Микола Олексієнко. – Працює будівельна бригада, ми задоволені.

Учасником програми «Власний дім» стала також родина Назарія Козоріза із села Старі Богородчани. Взявши два роки тому кредит, уже найближчим часом ця сім’я відзначатиме новосілля.

За словами голови обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Тараса Гаврилка, кредитом за цією програмою під 3% річних можуть скористатися люди, які проживають і працюють у сільській місцевості у межах району. Кредитні суми виплачують учасникам «Власного дому» поетапно протягом двох років, згідно з графіком будівництва. Термін погашення кредиту – 20-30 років. Збільшили величину кредиту до 200 тис. грн. для нового будівництва, на 30 відсотків розширилося коло позичальників.

Право на отримання кредиту для спорудження власної оселі, як зазначалося, відтепер мають і ті особи, котрі поки що не проживають‚ але прагнуть мешкати у сільській місцевості, займатися фермерською діяльністю. Родини, в яких троє чи більше дітей, можуть розраховувати на безвідсотковий кредит.

До кінця поточного року в межах програми в області заплановано здати 29 осель.

Вл. інф.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!