Газета по-надвірнянськи
 

До розробки Стратегії розвитку міста долучилися підприємства Надвірної

9 серпня 2013, 12:48 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 594 переглядів

За участі народного депутата Юрія Дерев’янка відбулося засідання ініціативної групи, яка розробляє Стратегію розвитку міста Надвірна, з керівниками місцевих підприємств.  «Неможливо створити Стратегію колись промислового міста, не врахувавши потенціал та перспективи підприємств нафтової та деревообробної галузей, які ще працюють на території Надвірної», – відзначає керівник робочої групи з розробки Стратегії, голова громадської організації «ВОЛЯ!» Тетяна Пришляк.

Предметом обговорення став промисловий потенціал Надвірної та роль промислових підприємств у її розвитку. «Нам безперечно потрібно створити стратегію розвитку міста, я підтримую цю ініціативу. Спільними зусиллями депутатів, місцевої влади та громади потрібно поступово змінювати місто на краще, врахувати усі пріоритетні та перспективні напрямки. У Надвірній базуються великі підприємства нафтовидобувного та нафтопереробного комплексів. Вони завжди давали місту роботу і забезпечували надходження до його бюджету. Тож планувати розвиток міста слід з урахуванням перспектив розвитку цих підприємств», – зазначив народний депутат Юрій Дерев’янко.

Керівники підприємств Надвірної висловили своє бачення розвитку міста. Роман Гончарук, заступник голови правління ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», акцентував на сьогоднішньому стані підприємства: «Переживаємо не найлегші часи. Переробку нафти зупинено. Значну кількість працівників мусили скоротити. Законсервували обладнання на  мільйони гривень. Ситуація доволі невтішна. Якщо не зміниться державна політика,  підприємство загине.  Його потрібно піднімати. Це дасть людям зайнятість і  поповнить місцевий бюджет».

Натомість начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна розповів, що підприємство розвивається, проводять капітальні ремонти приміщень та здійснюють додаткове будівництво. Нещодавно на підприємстві створили громадську організацію  «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району». Силами працівників підприємства та ГО  у селі Пнів тривають завершальні роботи зі створення першого в Україні Музею історії нафтовидобутку. «Подібні музеї під відкритим небом функціонують у Польщі, Росії, Румунії, США, Норвегії, а в Україні такого немає, – розповів Володимир Чуприна. – Переконаний, що наше підприємство позитивно впливає на розвиток міста. Створення музею також є вагомим фактором у розвитку Надвірної – це приваблюватиме  туристів. Переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо зробити наше місто  цікавим».

 Колишній міський голова Надвірної Михайло Андрійович вважає, що варто надати місту статус обласного підпорядкування. Колишній чиновник переконаний: лише у такому випадку для Надвірної відкриються нові можливості розвитку.

Депутат районної ради та екс-мер Михайло Капак має іншу точку зору. Він зазначив, що основною умовою розвитку міста є стратегічна співпраця громади, депутатів, організацій та усіх зацікавлених осіб. Основою Стратегії розвитку міста він вважає акумулювання ресурсів, які надходять у бюджет від підприємств. «Громада повинна бачити податки підприємств, які працюють на території міста. Сьогодні бюджет міста мізерний. У районній скарбниці всього 46 млн. грн. – цього також недостатньо для розвитку регіону загалом і міста зокрема», – вважає Михайло Капак.

Теперішній міський голова Зіновій Андрійович охарактеризував ряд чинників, які не дають містові повноцінно розвиватися. Зокрема, це проблема доріг, недостатнє наповнення міського бюджету через слабкий розвиток підприємств, а також несправедливий розподіл коштів з державної скарбниці. «Надвірна – промислове місто. Тому я переконаний, що основ­ну ставку в його розвитку потрібно робити на промисловість. Раніше «Нафтохімік Прикарпаття» забезпечував  надходженню 90% коштів міського бюджету. Зараз, коли кількість працівників зменшилася у декілька разів, і податків надходить значно менше», – відзначив Зіновій Андрійович.

Підсумком дискусії став висновок, що містові потрібна Стратегія розвитку і що розвиток промислових підприємств краю є однією з умов її успішної реалізації. Робоча ініціативна група, яка працює над створенням Стратегії міста, провела майже десяток зустрічей. Визначали ще й інші, окрім промислового, напрямки  розвитку Надвірної,  оскільки промислові підприємства занепадають, розповіла Тетяна Пришляк. «Ми переконані, що потрібно шукати альтернативні шляхи розвитку, щоби набирав силу середній та малий бізнес, щоби створювали туристичну інфраструктуру. Але ми не залишаємо поза увагою промислові підприємства. Тому запрошуємо представників промисловості до  участі в роботі над Стратегією міста. Нам важлива кожна думка, кожен досвід. Безумовно, розвиток підприємств створить додаткові можливості для розвитку міста, тому ми зацікавлені у тісній співпраці», – відзначила на завершення зустрічі Тетяна Пришляк.

Представники підприємств разом із учасниками робочої групи зі створення Стратегії розвитку міста Надвірна вирішили підписати Меморандум про співпрацю й  об`єднати зусилля у роботі над забезпеченням успішного майбутнього свого рідного міста.

 

Тетяна ДОРОШЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!