Газета по-надвірнянськи
 

«Мозком та хребтом» опозиції експерти вважають «Батьківщину»

2 серпня 2013, 12:24 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 606 переглядів

Арсеній впорався з керівництвом фракцією, а Юлія йому повністю довіряє

Хоча опозиція через брак голосів не може ухвалювати власні законопроекти, за оцінками політичних експертів вона виявилася значно ефективнішою, ніж у Верховній Раді минулого скликання.  На думку професора кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олексія Гараня, якого цитує газета «Факти», вагомим досягненням опозиції в першому півріччі стало те, що вона домоглася від колег по депутатському корпусу особистого голосування, як і обіцяла своїм виборцям.

 «Опозиція отримала перемогу, але вона ще не повна, тому що є прецеденти голосування за свого сусіда, при цьому, як правило, представники більшості сором’язливо прикривають свою  руку, яка тягнеться до кнопки сусіда, газетою. Але потрібно пам’ятати, що раніше це явище було масовим», – наголошує  експерт.

Слід зазначити, що питання про неприпустимість голосування «за колегу» лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк ініціював ще будучи головою парламенту: тоді він розпочав введення оновленої системи «Рада». Вона мала працювати за принципом сенсорної кнопки: щоб проголосувати за іншого, необхідно було б хіба що відтяти йому пальця. «Можна сказати, що в цілому обіцянка щодо дотримання принципу особистого голосування опозицією виконана», – резюмує президент аналітичного центру «Відкрита політика»  Ігор Жданов. На його переконання, якби у Верховній Раді минулих скликань законодавці голосували персонально, навряд чи пройшли б такі рішення, як підвищення пенсійного віку або т. зв. «реформа охорони здоров’я», яка часом зводиться лише до закриття медичних установ.

До речі, «Батьківщина» та її партнери, як і обіцяли, спільно підготували зміни до законодавства про скасування принизливої «пенсійної реформи», повернення попереднього віку виходу на пенсію, а також осучаснення пенсій, які вже давно не відповідають рівню цін у країні.  Також опозиція ініціювала в Раді розгляд не менш актуальних питань про скасування «медичної реформи» і запровадження державної страхової медицини, а також про проведення справедливої освітньої реформи, про створення національного антикорупційного бюро. «Батьківщина» та її союзники в Раді із двох інших опозиційних фракцій вимагали зняти необґрунтовані пільги з депутатів, суддів і високопосадовців,  скоротити витрати на утримання роздутого держапарату і продати численні президентські резиденції. Однак провладна більшість  відмовляється голосувати за ці опозиційні законопроекти, а опозиція тому і є опозиція, що не має достатньої кількості голосів для ухвалення рішень.

Як і обіцяли, «Батьківщина» та «Фронт Змін» злилися в одну партію. Більше того, остаточно оформився союз Тимошенко та Яценюка, які не будуть конкурувати на виборах, а братимуть участь в них однією командою. Політолог Тарас Березовець у коментарях «Газеті по-українськи» зазначає, що саме фракція Тимошенко-Яценюка є по суті «мозковим центром і хребтом опозиції в більшості випадків». Але зрозуміло: щоб ухвалити підготовлені опозицією рішення, необхідно вибороти перемогу на виборах.

Такий шанс випаде опозиції у 2015-му році і, згідно з опитуваннями, вона має всі шанси його реалізувати. Дані оприлюдненого опитування Центру Разумкова та фонду «Демократичні ініціативи» зафіксували наступну тенденцію: у другий тур президентських виборів можуть вийти Янукович і Тимошенко. У разі ж неучасті Юлії Володимирівни більша частина її виборців готова голосувати за Яценюка. Напевно, важливою для них є і думка самої Юлії Володимирівни, яка заявила вже, що повністю довіряє Арсенію, бо той вміє тримати удар, є розумним, освіченим, інтелектуальним політиком і володіє низкою інших чеснот. На думку політолога Жданова, Яценюк добре справляється з роботою керівника фракції «Батьківщина», і не тільки в стінах Ради, але й на вулиці.

Оксана РАДЮК.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!