Газета по-надвірнянськи
 

Освіта – на вістрі часу

29 серпня 2013, 15:01 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 690 переглядів

Сьогодні освіта України переживає процес «перезавантаження»: вводять нові освітні стандарти,  програми, підручники, ставлять нові завдання перед учителями й учнями.

Указом Президента України від 25 червня 2013 р. № 344/2013 схвалено Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, що зумовлено необхідністю кардинальних змін, спрямованих на підвищення якості і конкурентноспроможності освіти в нових економічних і соціокультурних умовах, прискорення інтеграції України в міжнародний освітній простір.

Початкова школа вже  впроваджує новий Державний стандарт (1 клас,  цьогоріч 2-ий), а базова школа – щойно починає це робити. Складність цього процесу ще й у тому, що із 2013 до 2019 рр. працюватимемо за двома стандартами (2004 та 2011 років), адже запровадження здійснюватимуть поступово, розпочинаючи із 5 класу.

У відкритому інформаційному суспільстві, коли знання застарівають швидше, ніж їх опановують, учитель постійно повинен працювати із випередженням на інновації, на потреби соціуму, на зацікавленість учня змістовним наповненням базових предметів через застосування сучасних технологій навчання. Цього вимагають засади особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів, що реалізовані в освітніх галузях і відображені в результативних складових змісту базової і повної загальної середньої освіти.

Завтрашні конкуренти наших випускників шкіл сидять не тільки за сусідньою партою, а і в Південній Кореї, США чи у Новій Зеландії… Такими є реалії глобалізованого світу і в якому національні системи шкільної освіти є складовими частинами світового освітнього простору. Тому головне завдання української школи полягає в тому, щоб допомогти нашій дитині набути певну конкурентну спроможність у практичних ситуаціях, тобто пріоритетним є зміщення акцентів на готовність учня застосовувати здобуті знання й набуті вміння й навички для розв’язання проблем, що виникають у реальному житті.

 Актуальною сьогодні є думка: «Зробіть свій розум гнучким, аби бути готовим до постійних змін».

Михайло ВИННИК,

начальник відділу освіти РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!