Газета по-надвірнянськи
 

Підтвердили Меморандум про співпрацю із м. Едмонтоном (Канада)

29 серпня 2013, 14:54 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 611 переглядів

19 серпня ц. р. під час зустрічі із журналістами Прикарпаття голова ОДА Михайло Вишиванюк поінформував, що із 10 по 15 серпня делегація Івано-Франківщини під його керівництвом відвідала канадське місто Едмонтон провінції Альберта. За територією ця провінція значно більша від України, а за економічним потенціалом – майже рівнозначна.

В Альберті проживають більше 300 тис. українців, багато з них – на керівних посадах. Прикарпатська делегація використала час поїздки як для ділового спілкування з ними, так і для налагодження партнерських стосунків.

У рамках візиту відбулася зустріч із віце-прем`єром Альберти Томасом Лукашуком, під час якої підписали Протокол про взаєморозуміння щодо підтвердження дії укладеного у 2004 р. Меморандуму про співпрацю. Досягнуто конкретних домовленостей щодо співпраці у рамках економіки та бізнесу, медицини та освіти і визначено термін візиту прем`єра Альберти в Івано-Франківську область у березні 2014-го.

Плідним виявився ознайомчий візит до університету Альберти, на базі якого домовилися про науково-дослідну співпрацю у галузях сільського господарства, екології, видобутку і використання сланцевого газу. Михайло Вишиванюк аргументував своє позитивне ставлення до видобутку сланцевого газу на Прикарпатті: це один із шляхів політичної й економічної незалежності України від Росії, а також створення робочих місць.

Успішно пройшли перемовини про перейняття досвіду університету щодо нового наукового напрямку «Екологія людини». Уже є напрацювання із відкриття факультету екології людини на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Делегацію зацікавив досвід лікування у провінції серцево-судинних захворювань та раку. Обумовлено, що канадські фахівці поділяться цим досвідом із лікарями нашої області. Домовились також про спільні святкування заснування міста Едмонтон вихідцями із Рожнятівщини (у рамках Меморандуму із Провінційною радою Альберти Конгресу Українців Канади).

Відрадно, що підписана угода із м. Едмонтоном щодо розвитку інвестиційного проекту у сфері управління відходами, яка обумовлює дві його фази: напрацювання інвестиційних проектів та формування цілісної системи з управління відходами на першому етапі, за результатами якого реалізують процес інвестування. Канадські технології у галузі управління відходами є одними з кращих у світі. До прикладу: лідером цієї галузі в Євросоюзі є Німеччина, але у системі переробки відходів близько 30% складає спалювання, що є загрозою для екології і додатковими витратами на енергоносії. Канадська ж технологія передбачає 90% переробки із випуском готової продукції.

Власне, спільний інвестиційний проект щодо сміттєпереробки – основна мета візиту до Канади. Тому Михайло Вишиванюк найбільше акцентував на цьому аспекті у контексті довготривалої програми «Чисте Прикарпаття». Уже цьогоріч розпочнуть відповідні навчання, роз`яснення, починаючи із дитячих садків, шкіл і т. д. Добре було б відкрити, як і в Канаді, безкоштовні пункти використання речей тощо.

Наступна ділова поїздка прикарпатської делегації до Канади запланована на вересень 2013 р.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!